Społecznicy ruszyli na ratunek - projekt stowarzyszenia "Naturalnie z Pomysłem"

  • Napisane przez  Elżbieta Minkiewicz
Społecznicy ruszyli na ratunek - projekt stowarzyszenia "Naturalnie z Pomysłem"

Stowarzyszenie ,,Naturalnie Z Pomysłem'' zakończyło realizację dwóch projektów w ramach naboru specjalnego ,,Społecznik Na Ratunek''.

Projekty obejmowały działania, które łagodzą skutki pandemii. ,,STOP CORONAVIRUS- chrońmy siebie  i innych'' realizowany przez grupę  nieformalną-kadrę Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy- OR-K w Drawsku Pomorskim.
Społecznik Na Ratunek - projekt stowarzyszenia
 
Na rzecz  w/w placówki przekazany został  ozonator oraz  środki do dezynfekcji. Połączeni w walce, każdego dnia grupa wykonuje  ozonowanie pomieszczeń Ośrodka, który skupia osoby z niepełnosprawnościami oraz busa, którym  są one przewożone.
Społecznik Na Ratunek - projekt stowarzyszenia
 
W obliczu pandemii Stowarzyszenie skonfrontowało się z sytuacjami, o których wcześniej nie myślało: dystans, ciągła dezynfekcja- to sytuacje trudne, tym bardziej, że jest w trakcie realizacji innego projektu i jego odbiorcom chciało zapewnić komfort oraz  bezpieczeństwo. Projekt ,, Bezpieczni w czasie pandemii'' umożliwił zakup środków ochrony osobistej, płyny do dezynfekcji oraz plastikowe, łatwościeralne krzesła, które umożliwiają bezpieczne przeprowadzenie zajęć.
 
Ogromne podziękowania dla wolontariuszy i członków stowarzyszenia za pomoc i zaangażowanie - piszą organizatorzy inicjatywy

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto