Zakochała się w inżynierze i straciła 7 500 zł

  • Napisane przez  Katarzyna Leśnicka
Obraz TheDigitalWay z Pixabay Obraz TheDigitalWay z Pixabay

Przestrzegamy przed oszustami internetowymi działającymi na portalach randkowych. Osoby te podają nieprawdziwe dane, a w miarę pogłębiania się znajomości, oszuści przekonują o swoim uczuciu. W ostatnim czasie doszło do sytuacji, w której oszust podał się za inżyniera z Nowej Zelandii i wyłudził od 68 letniej kobiety 7 500 złotych. Taka sytuacja miała miejsce w Policach

Na portalu randkowym kobieta trafiła na profil mężczyzny, który podawał się za inżyniera z Nowej Zelandii. Profil zawierał jej imię, zdjęcie, zawód i kraj oraz miasto zamieszkania. Internauci zawarli znajomość, która szybko przerodziła się w regularną korespondencję.

Mężczyzna zapewniał o swoim uczuciu. Pewnego dnia "Pan inżynier" napisał swojej wybrance, że wysłał jej paczkę z pieniędzmi w kwocie 100 000 dolarów i biżuterię. Niestety po jakimś czasie napisał, że paczka utknęła w Turcji i trzeba zapłacić za nią cło. Po wpłaceniu przez kobietę 7 500 złotych ślad po bogatym inżynierze zaginął.

Pamiętajmy, że podczas rozmów przez Internet nigdy nie mamy pewności, kto siedzi po drugiej stronie łącza. Czasem wystarczy po prostu zachować trzeźwość umysłu, by nie paść ofiarą naciągaczy.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto