Folia bąbelkowa - jakie ma właściwości?

  • Napisał 
Folia bąbelkowa - jakie ma właściwości?

Folia bąbelkowa jest jednym z materiałów najczęściej wykorzystywanych do pakowania różnych przedmiotów. Powszechnie używają jej sklepy ze sprzętem agd, firmy produkujące szkło i porcelanę, a także firmy przeprowadzkowe. Sprawdź zatem, jakie właściwości ma folia bąbelkowa.

  1. Folia bąbelkowa - jak wygląda?
  2. Jakie właściwości ma folia bąbelkowa?

Z folią bąbelkową miał do czynienia prawie każdy. Wiele osób otrzymuje zapakowane w nią przesyłki pocztowe lub kurierskie, inni pakują do niej przedmioty przed przeprowadzką. Dzieci uwielbiają za to bąbelki za dźwięk, który wydają podczas pękania. Bez względu na to, gdzie do tej pory używało się folii bąbelkowej, powinno się poznać jej właściwości.

Folia bąbelkowa - jak wygląda?

Folia bąbelkowa, jak sama nazwa wskazuje, jest pokryta licznymi bąbelkami. Znajduje się w nich powietrze, które pełni funkcję ochronną. Producent folii bąbelkowej wtłacza je pomiędzy dwie warstwy tworzywa sztucznego, a następnie zamyka, tworząc charakterystyczną fakturę. Bąble z powietrzem są na tyle małe i oddzielone od siebie, że pęknięcie jednego z nich nie wpływa na szczelność pozostałych pęcherzyków. Dzięki temu folia pełni rolę skutecznego zabezpieczenia różnych przedmiotów przed stłuczeniem, pęknięciem i uszkodzeniem innego rodzaju.

Jakie właściwości ma folia bąbelkowa?

Folia bąbelkowa dostępna między innymi na https://opakowania24.eu/folia-babelkowa.html jest trwałym materiałem służącym do pakowania i zabezpieczania przedmiotów. Znajdujące się w niej powietrze skutecznie amortyzuje różnego rodzaju wstrząsy, uderzenia itp. Dzięki temu przedmioty owinięte w folię mogą być bezpiecznie przewożone w ciężarówkach, samolotach oraz innych środkach transportu. Przypadkowe uderzenia i upadki przestają być groźne dla towarów, co umożliwia ich szybszy przewóz z miejsca na miejsce. Folia bąbelkowa w Warszawie jest z tego powodu powszechnie używana w firmach przeprowadzkowych oraz kurierskich.

Atutem folii bąbelkowej jest wodoodporność. Szczelny materiał chroni przedmioty w niego zawinięte przed zalaniem wodą lub inną cieczą oraz przed zawilgoceniem, na przykład podczas przechowywania w piwnicy. Folia zachowuje szczelność i właściwości ochronne przed zalaniem, nawet gdy pęknie w niej część bąbelków. Ponadto materiał łatwo się docina na dowolny rozmiar i dopasowuje do kształtu różnych przedmiotów, co ułatwia ich pakowanie i zabezpieczanie przed uszkodzeniem. Co ważne, cena folii bąbelkowej jest przystępna, dlatego można jej używać bez przeszkód, gdy tylko pojawi się taka potrzeba.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto