Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Policjanci na skuterach kontrolują jez. Drawsko

  • Napisane przez  sierż. szt. Karolina Żych
Fot. Policja Fot. Policja

Policjanci z powiatu drawskiego prowadzili działania pt. ,,Kłusownik to też złodziej: Policja na straży ochrony środowiska”. W ramach akcji policjanci wyposażeni w nowoczesne skutery patrolowali akweny na terenie powiatu drawskiego.
Wczoraj na jeziorze Drawskim policjanci typowali miejsca nielegalnego połowu ryb i sprawdzali, czy osoby łowiące ryby mają odpowiednie pozwolenia. Funkcjonariusze sprawdzali również uprawnienia osób, które pływają po jeziorze sprzętem wodnym, a także stan ich trzeźwości.

W działaniach wykorzystane zostały dwa nowoczesne skutery wodne, które są na wyposażeniu Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim. Zakup skuterów możliwy był dzięki dofinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.Policjanci apelują również o przestrzeganie przepisów dotyczących wprowadzonej na Jeziorze Drawskim strefy ciszy.

Zgodnie z uchwałą Nr XXXVII/499/14 Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie Drawskiego Parku Krajobrazowego oraz Zarządzeniem Burmistrza Czaplinka Nr 62/2014 w sprawie wprowadzenia informacji o sportowym i rekreacyjnym korzystaniu z Jeziora Drawsko zakaz obowiązuje na terenie całego jeziora.

Zakaz nie dotyczy służb wykonujących obowiązki służbowe, w tym podmiotów uprawnionych do wykonywania ratownictwa wodnego, zapewniających bezpieczeństwo na wyznaczonym obszarze wodnym w trakcie wykonywania przez nie zadań statutowych.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej