Odkrywali historię Złocieńca z Jarosławem Leszczełowskim

  • Napisane przez  Sebastian Kuropatnicki
Odkrywali historię Złocieńca z Jarosławem Leszczełowskim

18 lipca odbył się pierwszy z 4 spacerów historycznych ulicami Złocieńca z  Jarosławem Leszczełowskim. Mimo upalnej pogody nie zabrakło licznej grupy miłośników historii Złocieńca. Podczas wędrówki uczestnicy mogli posłuchać ciekawej historii o obiektach zlokalizowanych na złocienieckim rynku (stare kamienice, budynek ratusza, zabytkowy kościół i otaczające go budynki).

Kolejny etap wiódł pod wzgórze zamkowe gdzie Jarosław Leszczełowski opowiadał się o losach złocienieckiego zamku i jego właścicieli. Następnie wycieczka wiodła na zakończenie dawnej ulicy Okopowej, dzisiaj 11 listopada. Tam przewodnik opowiadał m.in. o nieistniejącym już dzisiaj domu pasterskim, który w swoich ścianach skrywał fragment murów miejskich miasta.

Odkrywali historię Złocieńca z Jarosławem Leszczełowskim

Kolejny przystanek to ulica Targowa, tutaj w pamięć zapadła historia o nieistniejących już budynkach synagogi oraz szkoły powszechnej. Ostatni przystanek miał miejsce na ulicy 5 Marca, dawniej ulicy Wąsawskiej, zgłębiając m.in. historię Hotelu Falcke oraz Słodkiego Rogu Pomorskiego.

Spacer zakończono na złocienieckim rynku, gdzie uczestnicy spaceru otrzymali bezpłatnie przewodnik historyczny i mieli okazję uzyskać autograf od autora.

Odkrywali historię Złocieńca z Jarosławem Leszczełowskim

Już za tydzień 25 lipca (sobota) Złocieniec zaprasza na kolejną wędrówkę „Śladami włókiennictwa”. Spotkanie zaczyna się o godz. 16:00 na ulicy Staszica, obok mostu na rzece Drawie.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto