Ranny pies w lesie, wieczorem i co dalej? Jest petycja na Avaaz

  • Napisane przez  DSI
Ranny pies w lesie, wieczorem i co dalej? Jest petycja na Avaaz

Avaaz – ogólnoświatowa organizacja obywatelska założona w styczniu 2007, skupiająca aktywistów działających w zakresie globalnych zmian klimatycznych, praw człowieka, praw zwierząt, korupcji, nędzy i wojen. Avaaz działa w 18 językach i utrzymuje, że w ruch zaangażowanych jest ponad 41 000 000 ludzi w 194 krajach.

Avaaz prowadzi system petycji internetowych, w którym można stworzyć własną. Właśnie taka została stworzona w nim i dotyczy Czaplinka, Drawska Pomorskiego i Złocieńca.

Bezdomne psy i koty w Gminie Złocieniec. Ranny pies w lesie, wieczorem i co dalej?

To tytuł petycji utworzonej 16 lipca przez nieznaną DSI osobę, a podpisało ją (w chwili pisania artykułu)  52 osoby.

Petycja kierowana jest do Burmistrza Złocieńca i Straży Miejskiej w Złocieńcu, chodź z treści wynika, że twórcy chodzi o większy obszar.

W petycji czytamy:

ZŁOCIENIEC, CZAPLINEK, DRAWSKO POMORSKIE.

Krótko i na temat.

Wracamy do domu, z kolacji u teściowej. Nagle przy drodze, obok lasu stoi mały, wystraszony piesek z kulawą nogą. Zatrzymujesz się, ale szczeniak ucieka. Próbujesz go łapać, w tym czasie dzwonisz na Straż Miejską. Dość późna godzina. SM nie odbiera. I co teraz? Psa nie możesz zabrać ze sobą, nie masz gdzie go zostawić. Gdzie szukasz pomocy? Na Facebooku. Ok. Są ludzie, którzy pomogą. A jak nie pomogą,  to co wtedy robisz?

Dlatego powstała ta petycja.

Prosimy o pomoc Pana Burmistrza Krzysztofa oraz Straż Miejską. Chcemy aby powstało miejsce, gdzie będzie można zawieźć takiego pieska. Połączyć siły trzech gmin Czaplinek, Złocieniec, Drawsko Pomorskie. Prosimy, aby zaangażować większą ilość wolontariuszy,  którzy będą w stanie odbierać telefony w momencie gdy SM nie może odebrać. A jeżeli to wszystko jest już spełnione, tzn miejsce i numer telefonu, gdzie można się dodzwonić o każdej porze, to prosimy o dodanie takich informacji na stronach Gminy Złocieniec.

Z poważaniem, miłośnicy zwierząt..

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto