Ukradli skarbonkę hospicjum św. Kamila. Osadzeni z ZK w Wierzchowie postanowili zrobić im nową

  • Napisane przez  mł.chor. Arleta Arłukowicz
Fot. mł.chor. Arleta Arłukowicz Fot. mł.chor. Arleta Arłukowicz

Po usłyszeniu w mediach informacji o kradzieży skarbonki z darami dla Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim,  osadzeni z Zakładu Karnego w Wierzchowie z grupy charytatywnej Serce w Kratkę, nie pozostali obojętni wobec tej sytuacji. Jeszcze tego samego dnia zgłosili się do opiekuna grupy z propozycją natychmiastowej pomocy.

Poczuliśmy wstyd i zażenowanie. Od lat niesiemy z potrzeby serca pomoc dzieciom i osobom starszym, szpitalom oraz różnym instytucjom użyteczności publicznej”- mówi jeden z osadzonych.

Grupa podjęła decyzję o  zbiórce pieniędzy, tryb - ‘’na cito’’. Od pojmanych po zdarzeniu  sprawców tego haniebnego czynu wiadomo, że w skarbonce było 500 złotych. Niestety już ich nie odzyskano.  Sama skarbonka została zdewastowana. Skazani podjęli decyzję o zrekompensowaniu szkody dokładnie w tej samej wysokości-za pośrednictwem opiekuna grupy -pani Arlety  przelali na konto hospicjum kwotę 500 złotych. Pomyśleli również o zniszczonej skarbonce-wykonali nową, w formie drewnianego domku.

Ukradli skarbonkę hospicjum św. Kamila. Osadzeni z ZK w Wierzchowie postanowili zrobić im nową

 „Nie robimy tego, aby usprawiedliwić winowajców – wręcz przeciwnie, ogromnie potępiamy ten bezmyślny czyn. Działamy z impulsem serca i chęcią niesienia pomocy” – dodaje kolejny osadzony

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto