Cross: W Kaliszu Pomorskim rozpoczynają się Mistrzostwa Polski i Puchar Polski

  • Napisane przez  DSI
Cross: W Kaliszu Pomorskim rozpoczynają się Mistrzostwa Polski i Puchar Polski

Będzie się działo na torze motorowym w Kaliszu Pomorskim. Przed sportowcami dwa dni zmagań. Organizatorem jest kaliski Klub Motorsport.

Zawody rozpoczną się w sobotę o 11:30:

Uruchamiamy trzy obiekty: obiekt 1 – trasa Cross Country, obiekt 2 – padok A ( dla zawodników Motocykle MP i PP), obiekt 3 – padok B ( dla zawodników Quady, klasy Hobby). Pomiędzy padokami będzie całkowity zakaz przemieszczania się zawodników. Dodatkowo wszędzie gwarantujemy środki dezynfekujące, a wszystkiego będzie doglądał inspektor sanitarny wyznaczony przez klub. Oczywiście obowiązuje zachowanie dystansu 2 metrowego i maseczki. Trasa jest na tym samym zmodyfikowanym obiekcie MX plus trasa terenowa przez łąkę, las i wąwóz piaszczysty. Trasa Cross Country ma długość około 11 km, w tym tor MX 3 km. Ukształtowanie terenu jest zróżnicowane. Odcinek MX to piasek i glinia, łąka-trawa i piasek, odcinek leśny-stromy piaszczysty zjazd i podjazd.– informuje organizator

Głównym sponsorem jest Maria Jabłońska ( właściciel Hotelu Arcus ), Pracownia Krawiecka Exactly, i Centrum Materiałów Budowlanych CEMABUD Marcin Wachowiak. Organizację wspierają władze gminy Kalisz Pomorski zarówno finansowo jak i organizacyjnie.

Sporo załóg na starcie

Nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tak duże zainteresowanie. Musieliśmy wręcz przeorganizować zawody aby móc przyjąć ich więcej niż mówią przepisy. Udało się to nam bez naruszania prawa.

Kibice mogą oglądać zawody jednak muszą zachować dystans 2m między sobą. Na padoki wstępu dla widzów nie będzie.

 

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej