Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

27. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Pestki" bardzo aktywna w czerwcu

  • Napisane przez  DSI za Julia Michalak, Przyboczna 27 WDH ,,Pestki"
Fot. Dh Karol Kuropatnicki Fot. Dh Karol Kuropatnicki

Idea harcerstwa jest DSI bardzo bliska, dlatego też chętnie przekazujemy informacje o działaniach jakie podejmują harcerze w naszym powiecie.

4 czerwca harcerze z 27. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Pestki" wzięli udział w pierwszej zbiórce poza Internetem od czasu zawieszenia działalności przez ZHP z powodu pandemii.   Stworzyli film opowiadający o nowych zasadach obowiązujących na zbiórkach oraz film - niespodziankę dla Dh. Przybocznej Julii, w którym życzyli jej powodzenia na maturze. Zagrali w grę terenową o tematyce książek harcerskich.  

11 czerwca członkowie drużyny pomogli mieszkańcom Złocieńca w organizacji procesji z okazji Święta Bożego Ciała. Pomimo tego, że pogoda nie była sprzyjająca, to dzielnie wypełniali przydzielone zadania. 

17 czerwca ponownie spotkali się na świeżym powietrzu, aby podszkolić niektóre z technik harcerskich, w tym musztrę, śpiew i pląsy.    Zagrali także w kilka gier ruchowych z użyciem chusty animacyjnej - klanza. 

25 czerwca odbyła się zbiórka w niezwykłym miejscu - Pałacu w Siemczynie. Wtedy poznali jego ciekawą historię. Dzięki uprzejmości rodziny za sprawą przewodnika - Sołtysa Siemczyna Michała Olejniczaka poznali to miejsce. Tego dnia odbyło się także ognisko i pląsy.

30 czerwca harcerze spotkali się, aby zorganizować swoją pracę na czas wakacji, wymienić pomysły i podjąć decyzje w sprawie zadań, które mają zamiar zrealizować.

Drużyna bierze udział w programie Zachodniopomorskie Podwórka.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej