Wędkarstwo: Wędkarski Klub Sportowy Dywizjon rozpoczął swoją działalność

• Napisane przez  DSI

W Złocieńcu oficjalnie rozpoczął działalność nowy klub wędkarski. Członkowie nazwali go Wędkarski Klub Sportowy Dywizjon.

Nowy klub działa w Złocieńcu i podlega do koła Polskiego Związku Wędkarskiego  nr 10 w Czaplinku.

Członkowie koła rozpoczęli zawodami wędkarskimi.

Pierwszymi oficjalnymi zawodami, w których udział wzięli zawodnicy WKS Dywizjon był III Puchar lata 2020 w Koło Wędkarskie Nr 53 "Radew" Niedalino.W zawodach udział wzięło 16 dwuosobowych drużyn, Złocieniec reprezentowali Michał Chrypo i Jakub Piłatowski. Po 12 godzin zmagań drużyna WKS Dywizjon z wynikiem 11 kg zajęła pierwsze miejsce.

W niedzielę 5 lipca wystartowali w pierwszej turze feederowych Mistrzostw Okręgu Koszalin. Zawody zostały rozegrane na jeziorze Rosnowo, na Łowisku Wyspa. W zawodach uczestniczyło 32 zawodników, a w tym 5 zawodników ze Złocienieckiego klubu.

• Michał Chrypo zajął 2 miejsce sektorowe z wagą 2165g, w klasyfikacji indywidualnej 3 miejsce.
  • Paweł Nowicki zajął 2 miejsce sektorowe z wagą 1985 g, w klasyfikacji indywidualnej 4 miejsce.
  • Daniel Zachciał zajął 3 miejsce sektorowe z wagą 1780 g, w klasyfikacji indywidualnej 5 miejsce.
  • Jakub Piłatowski zajął 5 miejsce sektorowe z wagą 1515 g, w klasyfikacji indywidualnej 10 miejsce.
  • Jarosław Wrzosek zajął 12 miejsce sektorowe z wagą 295 g, w klasyfikacji indywidualnej 24 miejsce.