Strażacy OSP Kalisz Pomorski montują skrzynki do AED

  • Napisane przez  Karol Kalina
Strażacy OSP Kalisz Pomorski montują skrzynki do AED

W ostatnim tygodniu strażacy OSP Kalisz Pomorski montowali wewnętrzne skrzynki do defibrylatorów AED, zaś montażem skrzynek zewnętrznych zajął się Jerzy Bogacz, posiadający odpowiednie kwalifikacje.  

Pierwsza skrzynka  zewnętrzna została zamontowana już w środę przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu Pomorskim, kolejną mogliśmy zauważyć dzień później na dworcu autobusowym przy ulicy Toruńskiej.

Piątek był dniem montażu w większości skrzynek wewnętrznych w budynkach, takich jak: Hala widowiskowo-sportowa (ul. Toruńska), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (ul. Wolności) oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury (ul. Dworcowa).

Poza wewnętrznymi skrzynkami mocowanymi w/w budynkach, w piątek można było zaobserwować montaż skrzynki zewnętrznej na budynku Nadleśnictwa przy ulicy Dworcowej. W sobotę zostały zamontowane skrzynki zewnętrzne na budynku Urzędu Miejskiego przy ulicy Wolności, a także Świetlicy na ulicy Dworcowej. Ostatnim punktem, gdzie zostanie zainstalowana skrzynka wewnętrzna, będzie Dzienny Dom Seniora. Skrzynka zawiśnie w poniedziałek 06.07.2020 r. w godzinach po południowych.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kaliszu Pomorskim składa serdeczne podziękowania wszystkim dyrektorom, kierownikom oraz włodarzom miasta Kalisz Pomorski za udostępnienie wspomnianych budynków do umiejscowienia skrzynek, w których już nie długo pojawią się defibrylatory AED.

Jednocześnie strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu Pomorskim proszą mieszkańców Kalisza Pomorskiego, by korzystali z defibrylatorów zewnętrznych jedynie w przypadkach zagrożenia życia ludzkiego, a także by sprzęt nie uległ zniszczeniom i wandalizmowi, co sprawi że będzie mógł służyć na długie lata naszym mieszkańcom.

Projekt został dofinansowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto