Gdzie będą AED w Kaliszu Pomorskim? Rusza projekt z budżetu obywatelskiego

  • Napisane przez  DSI, OSP Kalisz Pom.
Fot. OSP Kalisz Pom. Fot. OSP Kalisz Pom.

25 czerwca strażacy z OSP Kalisz Pomorski odpowiedzialni za projekt "Bezpieczna Gmina Kalisz Pomorski 2020", który przypomnijmy jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 spotkali się, by omówić szczegóły prowadzenia zadań związanych realizacją projektu.

Podczas spotkania omówiono temat szkoleń dla mieszkańców gminy Kalisz Pomorski oraz pracowników placówek oświatowych, kaliskiego ratusza, ośrodka kultury i seniorów w Domu Seniora.

Gdzie będą defibrylatory AED?

Głównym tematem było planowanie instalacji pierwszych skrzynek. Będą one widoczne już od przyszłego piątku w takich miejscach, jak Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, a także Dzienny Dom Seniora – zapowiadają druhowie

Gdzie będą AED w Kaliszu Pomorskim? Rusza projekt z budżetu obywatelskiego

Strażacy omówili wstępne terminy szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy z zastosowaniem defibrylatora zewnętrznego AED, a także oficjalnie przekazano cały sprzęt medyczny oraz ratowniczo-gaśniczy do realizacji projektu.

Szczególnie dziękujemy dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim, dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim, a także kierownik Dziennego Domu Seniora za spotkania w celu uzgodnienia zainstalowania skrzynek i wstępnych ustaleń co do terminów szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy – chwalą za współpracę strażacy

Gdzie będą AED w Kaliszu Pomorskim? Rusza projekt z budżetu obywatelskiego

Projekt ma na celu przeprowadzenie szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy z zastosowaniem defibrylatora zewnętrznego AED dla mieszkańców Gminy Kalisz Pomorski, pracowników placówek oświatowych, pracowników miejsc kulturalnych i urzędników miejskich, by zwiększyć bezpieczeństwo na terenie Gminy Kalisz Pomorski.

Gdzie będą AED w Kaliszu Pomorskim? Rusza projekt z budżetu obywatelskiego

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto