"Nuty Góralskie z Pielgrzymek Ojca św. Jana Pawła II do Polski” - góralski koncert wkrótce w Drawsku

  • Napisane przez  DSI
"Nuty Góralskie z Pielgrzymek Ojca św. Jana Pawła II do Polski” - góralski koncert wkrótce w Drawsku

„Człowiekowi potrzebne jest piękno krajobrazu” – tak powiedział o górach Papież Jan Paweł II, podczas mszy św. w Nowym Targu 8 czerwca 1979 r. Mówił o górach, które w ciągu dziesięcioleci Jego wędrówek stały się "Jego górami".

Karol Wojtyła, jako uczeń, później ksiądz, biskup i kardynał, wędrował po Beskidzie Żywieckim, Beskidzie Małym i Sądeckim, Tatrach, Gorcach, Pieninach, Bieszczadach i Sudetach. Jako Papież bywał też częstym gościem w Alpach. Najbliższe jednak sercu Papieża były polskie góry.

To dla Papieża Jana Pawła II lud góralski wielokrotnie śpiewał ulubione melodie w Watykanie i w Polsce, a melodia „Syćka Se Wom Zycom” jest już chyba znana w całej naszej Ojczyźnie i chętnie wykonywana podczas różnych uroczystości. Te melodie ku czci Jana Pawła II przybliży Wam Folk Kapela Góralska Hora, co po góralsku oraz w Karpatach oznacza górę.

Będziecie mogli spotkać się z nimi i muzyką z gór już 12 lipca 2020 roku w kościele parafii pw. św. Pawła Apostoła w Drawsku Pomorskim.

Koncert przygotowany przez Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim zaplanowany został na godzinę 12.00.

Szczegóły sprawdzicie na plakacie.

„GÓRALSKA HORA” to folk kapela, której nazwa nasza pochodzi od nazw szczytów górskich. Grają w składzie: skrzypce I, skrzypce II, altówka węgierska i kontrabas. Sięgają po oryginalne instrumenty góralskie, takie jak: trombita, róg pasterski, okaryna, różnego rodzaju piszczałki.

W koncercie poświęconym Janowi Pawłowi II  „Góralska Hora”, zaprezentuje melodie z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski, melodie wykonywane przez górali Papieżowi: m. in.: Czarna Madonna, W Moim Ogródeczku, O Ty Nasza Jasnogórska Pani i wiele innych. Będą to melodie sentymentalne, a zarazem żywiołowe. Na koniec wszyscy zaśpiewają wspólnie „Barkę”. Całość koncertu będzie przeplatana słowami i tekstami o Janie Pawle II.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto