Konkurs Tkaczy WARTKO TKAĆ - a może czas na święto Złocieńca

  • Napisał 
  • Galeria
Finał imprezy. Fot. Rafał Rutkowski i ZOK Finał imprezy. Fot. Rafał Rutkowski i ZOK

Przyglądając się z boku na potencjał imprezy Wartko Tkać odważę się sugerować, że stać się ona może świętem i produktem tego miasta. Może za rok usłyszymy o Ogólnopolskim lub Światowym Święcie Tkaczy na bazie obecnego konkursu w Złocieńcu.

Wydarzenie napędza Ośrodek Kultury w Złocieńcu z Romaną Kowalewicz na czele wspierany przez Urząd Miejski. W tym roku zaplanowano nietypową akcję promującą wydarzenie wśród mieszkańców, która rozpoczęła się już w czerwcu. Były akcje happeningowe, w czasie których pracownicy samorządowej instytucji kultury zachęcali mieszkańców do tkania. Wtedy panie rozstawiły się z krosnem na targowisku miejskim oraz na parkingach supermarketów Netto, Intermarche i placu w pobliżu Stokrotki. Każdy mógł zasiąść za krosnem i zmierzyć się z wątkiem i osnową. W lipcu odbyły się w świetlicach wiejskich w Bobrowie, Kosobudach i Stawnie zajęcia warsztatowe z tkactwa na krosnach i deseczkach tkaczych, a także zaproszono do zwiedzania Złocieńca z audioprzewodnikiem. Utkana została również wielka tkanina z 200 metrowej wstążki. Akcji było więcej i poprzedzały one finał, który nastąpił 11 i 12 lipca.

Wzorem poprzedniego roku w piątek odbyła się II gra miejska „Po nitce do kłębka”, a w sobotę III Ogólnopolski Konkurs Tkaczu WARTKO TKAĆ. Podsumowanie wydarzeń i finał nastąpił o godzinie 20-tej w amfiteatrze. Wystąpiły grupy taneczne z ZOK oraz ogłoszono wyniki konkursu tkaczy i gry miejskiej. Nie zabrakło rockowych zespołów muzycznych i gwiazdy „Róże Europy”.

 

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto