Skradziony obraz wartości 400 tys. koron szwedzkich odzyskany w Wałczu

  • Napisane przez  Policja
Skradziony obraz wartości 400 tys. koron szwedzkich odzyskany w Wałczu

Zachodniopomorscy policjanci odzyskali ukradziony w 2015 roku obraz pochodzący z kradzieży z włamaniem na terenie Szwecji. Funkcjonariusze znaleźli obraz, podczas kontroli drogowej w pojeździe przejeżdżającym przez powiat wałecki.

Obraz dostał się w niepowołane ręce, podczas kradzieży z włamaniem za granicami naszego kraju, dokładnie na terenie Szwecji. Obraz pt. „ Palm” autora Howarda Hodgkina wartości 400 tys. koron szwedzkich utracony w 2015 roku, został znaleziony, podczas kontroli drogowej przez wałecką drogówkę.

Funkcjonariusze postanowili skontrolować kierującego pojazdem osobowym, kiedy ten nerwowo zaczął zachowywać się na widok patrolu drogówki. Podejrzenia policjantów okazały się słuszne. W zatrzymanym do kontroli drogowej pojeździe, w bagażniku znajdował się skradziony owy obraz. Mienie zostało zabezpieczone przez policjantów a kierujący nim 53 latek zatrzymany w policyjnym areszcie. Prokurator, wobec 53 - letniego sprawcy zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakaz opuszczania kraju. Za popełniony czyn według kodeksu karnego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto