Wyprawa pełna historii, a do tego rowerem już 13. czerwca

  • Napisane przez  DSI
Fot. Lodołamacze Fot. Lodołamacze

Lodołamacze z Kalisza Pomorskiego postanowili zorganizować wyprawę rowerową, podczas której będzie można poznać historyczne ciekawostki z tego obszaru. W planie jest Kalisz Pom., Biały Zdrój, Giżyno, Poźrzadło Wielkie, Pomierzyn, Ślizno, Suchowo i Jasnopole.

Start wyprawy zaplanowany został na 9:30 13. czerwca w sobotę, jednak obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Trzeba to zrobić do środy. Rowerzyści spotkają się na plaży miejskiej w Kaliszu Pomorskim. Tam rozpocznie się rowerowe spotkanie z historią.

Jeśli chcesz poznać lepiej historię swojej Małej Ojczyzny, przemierzyć szlak wielkich rodów i odwiedzić ich zapomniane nekropolie; dowiedzieć się, gdzie za Stanisława Augusta dawna granica polsko-pruska przecinała naszą okolicę; zobaczyć najstarszy w okolicy dzwon z czasów Jagiellonów; wejść na relikty niemal tysiącletniego grodu i krótko mówiąc – razem z tą uśmiechniętą rowerzystką sprzed niemal stu lat przemierzyć rowerem historyczne zakątki gminy Kalisz Pomorski (Kalisz Pom., Biały Zdrój, Giżyno, Poźrzadło Wielkie, Pomierzyn, Ślizno, Suchowo, Jasnopole) zapraszamy Cię do wzięcia udziału w naszym rajdzie rowerowym. Spotykamy się w sobotę 13. czerwca o 9:30 na plaży miejskiej w Kaliszu Pomorskim. Oprócz kamizelek odblaskowych, przekąsek czy butelki wody nie zapomnij o pozytywnej energii i uśmiechu! ;) Na Twoje zgłoszenie czekamy do środy pod numerem 603 588 832 (po godz. 18). Do zobaczenia! :) – informuje Mariusz Garbacz.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto