Alkohol, prędkość, śmieci – zobacz co zgłaszane jest na mapie zagrożeń w naszych gminach

  • Napisane przez  DSI
Grafika: KMZ mapy.geoportal.gov.pl Grafika: KMZ mapy.geoportal.gov.pl

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od 20 września 2016 r. i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Ten czas pozwolił Policji poznać opinie i oczekiwania użytkowników aplikacji. O skali popularności mapy świadczy fakt, że od chwili uruchomienia średnio w każdym miesiącu jest umieszczanych w niej około 1248 nowych zagrożeń. Zagrożenia są nanoszone w 27 kategoriach.

Alkohol, prędkość, śmieci – zobacz co zgłaszane jest na mapie zagrożeń w naszych gminach

Sprawdźmy jakie zagrożenia występują w naszym powiecie? Sprawdzaliśmy tylko te potwierdzone zgłoszenia.

Czaplinek

W gminie Czaplinek najczęstszymi zgłoszeniami na mapie są cztery typy zagrożeń

Alkohol, prędkość, śmieci – zobacz co zgłaszane jest na mapie zagrożeń w naszych gminach
  • Spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych
  • Nieprawidłowe parkowanie
  • Przekraczanie dozwolonej prędkości
  • Zła organizacja ruchu drogowego

Spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych to okolice przystanku i 3 Marca. Nieprawidłowe parkowanie zgłaszano w okolicach ulicy Leśników natomiast przekraczanie dozwolonej prędkości to oczywiście wjazd do Czaplinka od strony Złocieńca. Złą organizację ruchu wskazano na trasie Pławno – Studniczka na skrzyżowaniu z drogą do miejscowości Psie Głowy

Drawsko Pomorskie

W tej gminie zgłaszane są dzikie wysypiska, przekraczanie dozwolonej prędkości i nielegalna wycinka drzew

Alkohol, prędkość, śmieci – zobacz co zgłaszane jest na mapie zagrożeń w naszych gminach

Dzikie wysypiska zgłaszano w okolicach krajowej 20 na wysokości Zagórek. Przekraczanie prędkości często ma miejsce na 11 Pułku Piechoty oraz na ul. Połczyńskiej i w Zarańsku (to aż łącznie 18 aktualnych zgłoszeń). W trakcie weryfikacji jest nielegalna wycinka drzew przy ul. Sadowej.

Kalisz Pomorski

W Kaliszu Pomorskim mapa nie jest zbyt często używana. Tam przeważają zgłoszenia o przekraczaniu dozwolonej prędkości. Jak się domyślacie ma to miejsce na krajowej 10 pomiędzy Prostynią i Cybowem oraz w Giżynie.

 

Alkohol, prędkość, śmieci – zobacz co zgłaszane jest na mapie zagrożeń w naszych gminach

Wierzchowo

W gminie Wierzchowo odnotowuje się przekroczenia prędkości pojazdów na trasie Wierzchowo Będlino oraz w samym Wierzchowie da ul Lipowej

Złocieniec

Alkohol, prędkość, śmieci – zobacz co zgłaszane jest na mapie zagrożeń w naszych gminach

W gminie Złocieniec często w Cieszynie, Siecinie , Starym Worowie i Nowym Worowie pojazdy przekraczają prędkość, natomiast w samym Złocieńcu na ul. Mirosławieckiej, 5 marca. Bardzo dużym problemem o czym świadczy ilość zweryfikowanych zgłoszeń jest spożywanie alkoholu w okolicach ul. Podmiejskiej. To aż 12 potwierdzonych zgłoszeń. Zaobserwowano także dzikie wysypiska śmieci na obrzeżach miasta w okolicy ul. Łąkowej.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto