Nasze samorządy z wsparciem na modernizację infrastruktury sportowej

  • Napisane przez  DSI
Nasze samorządy z wsparciem na modernizację infrastruktury sportowej

Rekordowa ilość lokalnych samorządów Pomorza Zachodniego skorzysta w 2020 roku ze wsparcia Urzędu Marszałkowskiego przeznaczonego na modernizację infrastruktury sportowej w regionie. Finansowa pomoc trafi do 88 zachodniopomorskich gmin i powiatów, które pozyskane fundusze przeznaczą infrastrukturę sportową.

Wnioski o dofinansowanie inwestycji można było składać do końca lutego 2020 roku. O fundusze aplikowały samorządy gminne lub powiatowe z województwa zachodniopomorskiego. Maksymalne wsparcie wyniosło do 50% wartości kosztów inwestycji, lecz nie więcej jednak niż 20 tys. zł. Każdy samorząd mógł ubiegać się o dofinansowanie jednego projektu. Dotacja musi być wykorzystana do końca grudnia br.

Nasze samorządy aktywnie zareagowały na konkurs i złożyły wnioski. Wskutek tego wszystkie otrzymały dofinansowanie.

  • Gmina Czaplinek - Renowacja boiska głównego na Stadionie Miejskim przy ul. Parkowej w Czaplinku - 19 000.
  • Gmina Drawsko - Pomorskie Poprawa stanu infrastruktury sportowej w gminie Drawsko Pomorskie w 2020 r. - 19 000.
  • Gmina Kalisz Pomorski - Montaż piłkochwytu na boisku w Starej Korytnicy oraz doposażenie w dwie bramki boiska sportowego przy ul. Dworcowej w Kaliszu Pomorskim 11 500.
  • Gmina Wierzchowo - Poprawa bezpieczeństwa infrastruktury sportowej w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Wierzchowie - 20 000.
  • Gmina Złocieniec Remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Złocieńcu w budynku przy ul. Chopina 10 - 19 000.
  • Powiat Drawski - Wymiana oświetlenia na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim - 19 000.

 „Program pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej” to przedsięwzięcie realizowane w latach 2002, 2005-2008 oraz ponownie od 2014 roku, po zakończeniu programu „Moje Boisko-Orlik 2012”. Wsparcie w ramach wszystkich poprzednich edycji Programu wyniosło prawie 8 mln zł. Umożliwiło ono realizację ponad pół tysiąca różnych inwestycji poprawiających stan bazy sportowo-rekreacyjnej w regionie.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto