Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Oberwanie chmury. Ulewne deszcze zalały drogi, garaże i domy

Zalane i podtopione piwnice i garaże, zalane wodą drogi, połamane drzewa blokujące przejazd przez drogi, zerwane linie energetyczne to tylko niektóre z sytuacji jakie miały miejsce tego popołudnia na terenie powiatu drawskiego. Kilka minut po tym jak nad powiat drawski nadciągnął ulewny deszcz oraz burza z jednostek ochotniczych straży pożarnych oraz jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku zaczęły wyjeżdżać wozy bojowe ze strażakami. 

Zadysponowane zostały również wojskowe straże pożarne z Oleszna i Budowa. Najbardziej dramatyczne było wezwanie do osoby, która potrzebowała pomocy na jeziorze w pobliżu Starego Drawska. Do chwili pisania artykułu nie udało nam się ustalić jaki jest stan prowadzonych tam działań i czy udało się pomóc potrzebującej osobie.  

 

Strażacy interweniowali w Drawsku m.in. na ul. Kosynierów, Królewieckiej oraz Siemieradzkiego. Interweniowali również w Złocieńcu, Rzęśnicy, Czaplinku oraz w kilku miejscowościach gminy Czaplinek (powalone drzewa). Skutki tej nawałnicy z pewnością będą długo usuwane tej nocy.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej