Dyrektor drawskiego ZUK reaguje na komentarze i wyjaśnia zasady koszenia traw

  • Napisane przez  DSI
Fot. ZUK Fot. ZUK

Nie tak dawno czuliśmy objawy suszy. Prawdopodobnie mamy dalej z nią do czynienia i da nam o sobie znać jednak trochę popadało i trawy wybujały. Podczas suchych dni apelowano i zachęcano aby nie kosić tak często traw. Wszyscy szukali zbiorników na wodę, a ich ceny drastycznie wzrosły.

Teraz kiedy trawy bujnie porosły pojawiły się komentarze, najczęściej niepochlebne dotyczące koszenia trawników przy drogach, placach i terenach zielonych. Najczęściej kierowane są one do miejskich, czy gminnych zakładów zajmujących się utrzymaniem czystości. Prawie nikt nie zastanawia się komentując czyja jest droga lub teren i do kogo należy obowiązek utrzymania go w należytym porządku.

Na te komentarze reaguje Dyrektor Zakładu Usług Komunalnych w Drawsku Pomorskim.

W komunikacie czytamy:

Kwestia koszenia traw co roku wzbudza wiele emocji wśród mieszkańców naszej gminny. Rozumiemy to, bo przecież wszystkim nam zależy na porządku, czystości oraz estetyce naszego miejsca do życia. Dlatego pokrótce chcielibyśmy się odnieść do tego tematu.

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że nasz zakład odpowiada za koszenie oraz utrzymanie czystości pasów drogowych, skwerów, placów, trawników oraz innych obiektów użyteczności publicznej należących do gminy Drawsko Pomorskie.

Za utrzymanie porządku na terenach przyległych do dróg powiatowych odpowiedzialny jest Zarząd Dróg Powiatowych w Drawsku Pomorskim ul. Złocieniecka 22a. (Ul. Sikorskiego, Obr. Westerplatte, Marynarska, Dworcowa, Zamkowa, Kolejowa, Chrobrego, Sobieskiego).

Drogi wojewódzkie w obrębie naszej gminy są w administrowaniu Rejonu Dróg Wojewódzkich w Drawsku Pomorskim ul. Złocieniecka 22a  (Połczyńska – Wyjazd na Świdwin, Gdyńska – Wyjazd na Łobez).

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie Rejon w Stargardzie Szczecińskim odpowiada za drogi krajowe w obrębie gminy Drawsko Pomorskie (Złocieniecka, Piłsudskiego, 11-go Pułku Piechoty, Toruńska, Starogrodzka).

Terenami przyległymi do osiedli mieszkalnych zajmują się poszczególne spółdzielnie albo wspólnoty mieszkaniowe.

W tym roku w/w zarządcy zdecydowali się samodzielnie zadbać o swoje tereny, bez ich zgody nasz zakład nie ma możliwości wykonania żadnej pracy.

Z wyrazami szacunku, Dyrektor Tomasz Budzyński

A my możemy podać wykazy dróg powiatowych i gminnych w poszczególnych gminach

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto