Na czym polega produkcja pudeł z kartonu?

  • Napisał 
Na czym polega produkcja pudeł z kartonu?

Produkcja pudeł z kartonu w znacznej części przebiega w sposób zautomatyzowany. Umożliwiają to nowoczesne maszyny, które swoje działanie opierają na innowacyjnych technologiach. Urządzenia gwarantują nie tylko funkcjonalność oraz niską awaryjność, ale również wysoką swobodę podczas konfiguracji. Oznacza to, że proces wytwarzania opakowania może zostać maksymalnie dopasowany do osobistych potrzeb i wymagań. Stanowi to spore udogodnienie. Z omawianego rozwiązania korzystają przedsiębiorstwa z branży m.in. spożywczej, przemysłowej, kosmetycznej, a także wielu innych.

Stworzenie projektu

Produkcja pudeł z kartonu wymaga stworzenia projektu, który posłuży do realizacji dalszych etapów. Jego poprawne wykonanie stanowi absolutną podstawę. Właśnie dlatego jest to zadanie dla doświadczonego profesjonalisty. Oczywiście w dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji intuicyjne oprogramowanie, które znacząco ułatwia pracę. Nanoszenie poprawek również nie stanowi dużego wyzwania. Projekt może być dopracowywany, aż do osiągnięcia pożądanych rezultatów.

W zdecydowanej większości przypadków oprogramowanie do projektowania kartonów może zostać zintegrowane z urządzeniem produkcyjnym. Nie trzeba więc obawiać się dodatkowych utrudnień, które mogłyby być wynikiem np. nieodpowiedniego formatu. Ci, którzy cenią sobie niezawodność oraz łatwą obsługę powinni sprawdzić sprzęty marki Zemat, które cieszą się sporym uznaniem użytkowników.

Cięcie oraz bigowanie

Produkcja pudeł z kartonu wymaga wycięcia arkuszu, z którego zostanie wykonana konkretna liczba opakowań. Wszystko zależy od ich wymiarów, czy też kształtu. Cięcie odbywa się w sposób zautomatyzowany, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie maksymalnej precyzji. Nie trzeba więc martwić się o niedociągnięcia, czy też inne wady. Oprócz tego wykonuje się bigowanie, czyli tworzenie "zakładek" umożliwiających złożenie produktu. Niezbędne jest również pozbycie się nadmiaru materiału. Nie wykonuje się tego ręcznie - za wszystko odpowiada prawidłowo skonfigurowana maszyna.

Dopiero na końcu dodawane są rozmaite elementy, które zwiększają atrakcyjność wyrobów. Mowa tutaj o tworzeniu różnorodnych etykiet, napisów, czy też grafik. W tym temacie panuje wysoki poziom swobody, a więc jedynym ograniczeniem są osobiste potrzeby. Nie każdy wie, że pudła kartonowe są przeznaczone do składania. Oznacza to, że bezpośrednio po produkcji mają one formę płaskich form z tektury. Modele, które nie posiadają elementów służących do samodzielnego złożenia są poddawane klejeniu.

O produkcji pudeł z kartonu przeczytaj więcej na:  https://www.zemat.com/pl/blog/baza-wiedzy/jak-produkuje-sie-klapowe-pudelka-kartonowe  

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto