Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Licealistki ze Złocieńca w rolach bizneswoman w ogólnopolskim konkursie

  • Napisane przez  Grażyna Wanecka, DSI
Fot. Małgorzata Miłaszewicz Fot. Małgorzata Miłaszewicz

Dominika Krzemińska, Małgorzata Miłaszewicz i Dominika Prabucka pomimo ograniczonego funkcjonowania szkoły z powodu pandemii, brały udział w ogólnopolskim konkursie „Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie 3”. Organizatorem była Fundacja Przedsiębiorczości Revas w ramach realizacji projektu edukacji ekonomicznej adresowanego do młodzieży szkół ponadpodstawowych.

Dziewczęta są uczennicami klasy pierwszej LO o profilu matematyczno-ekonomicznym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu,

Dziewczęta pod kierunkiem nauczyciela przedsiębiorczości, Grażyny Waneckiej, od kwietnia do maja uczyły się biznesu, wykorzystując gry symulacyjne do prowadzenia Salonu Kosmetycznego.

Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do zdobywania wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, zainteresowanie ekonomią i przedsiębiorczością, a także rozwijanie kompetencji kluczowych, m.in. umiejętności pracy w zespole, rozwiązywania problemów oraz stosowania technologii informatycznych.

W ramach siedmiorundowej rozgrywki eliminacyjnej, w wyznaczonych godzinach konsultacji online z trenerem gry „Salon kosmetyczny”, szkolna drużyna podejmowała decyzje biznesowe, rywalizując na rynku kosmetycznym z zespołami z całej Polski.

Uczennice wcieliły się w role współwłaścicielek salonu pod nazwą „Time For You”, który świadczył usługi upiększające dla klientek indywidualnych. Dziewczęta zarządzały salonem, organizowały jego pracę oraz decydowały o oferowanych usługach.

Podjęte decyzje mogły śledzić co tydzień na karcie wyników, by sprawdzić swoją pozycję na tle innych młodzieżowych firm w Polsce. Zaangażowanie doprowadziło je do półfinału rozgrywek menedżerskich. Za uczestnictwo w konkursie dziewczęta wraz z nauczycielką otrzymały dyplomy.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej