Oddolna walka z pandemią, czyli przykład od Żarka i dobrych ludzi

  • Napisane przez  DSI
Fot. Żarek Fot. Żarek

Walka z wirusem nie ogranicza się tylko o realizacji zaleceń. Wiele osób aktywnie uczestniczy w walce z pandemią. Są to dla przykładu ludzie działający wokół stowarzyszenia Żarek. Szyją maseczki, pozyskują środki i działają. Oto kilka ich ostatnich działań:

Dzisiaj na ręce bryg. Pawła Dymeckiego Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim przekazali 500 sztuk dedykowanych bawełnianych maseczek wielokrotnego użytku dla strażaków z terenu powiatu drawskiego.

Wczoraj dzięki nim trafiło 400 maseczek wielokrotnego użytku dla szpitala w Drawsku Pomorskim. Tego samego dnia 200sztuk bawełnianych maseczek wielokrotnego użytku z napisem POLICJA trafiło do funkcjonariuszy policji z terenu powiatu drawskiego.

16 maja społecznicy dokonali ozonowania oraz odkażania sprzętu oraz jednostek straży pożarnej wraz z samochodami w miejscowościach OSP Świerczyna oraz OSP Wierzchowo. Ozonowanie przeprowadzono także w OSP Machliny, OSP Broczyno oraz OSP Trzciniec.

Zanim przedszkolaki poszły do swoich placówek zrealizowano ozonowanie dezynfekcję pomieszczeń w budynkach przedszkoli w Drawsku Pomorskim i Czaplinku. Do pierwszego przedszkola trafiło
200 maseczek wielokrotnego użytku dla pracowników, a w Czaplinku 150.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto