Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Stowarzyszenie „Radość z Życia” już otwarte dla swoich podopiecznych

  • Napisane przez  Monika Rudzińska
Stowarzyszenie „Radość z Życia” już otwarte dla swoich podopiecznych

Po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, Stowarzyszenie „Radość z Życia” otwiera ośrodek dla swoich podopiecznych. Od niedawna dla najmłodszych dzieci zostało już otwarte przedszkole. Od poniedziałku 25 maja br. zajęcia stacjonarne będą możliwe również dla pozostałych wychowanków Stowarzyszenia. Cała kadra ośrodka już od wielu dni z entuzjazmem przygotowywała się do powrotu wszystkich swoich podopiecznych, którzy także z niecierpliwością czekali na powrót do przyjaznego im miejsca, gdzie nie tylko mają zapewnioną kompleksową terapię, ale również mogą spędzić czas z rówieśnikami.

Powrót do stacjonarnych zajęć możliwy jest z powodu zniesienia przez Rząd kolejnych obostrzeń. Jeden z nich dotyczy kształcenia dzieci, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Terapeuci ze Stowarzyszenia „Radość z Życia” wiedzą jak ważna jest rehabilitacja oraz terapia w rozwoju dzieci niepełnosprawnych, dlatego nie zwlekając wznowili działalność wszystkich swoich placówek. Podczas przymusowej dwumiesięcznej kwarantanny Stowarzyszenie nieprzerwanie prowadziło zajęcia online na specjalnie do tego dedykowanej platformie, na której wychowawcy dzielili się swoją wiedzą ze swoimi podopiecznymi, udostępniali filmy instruktażowe, pokazujące jak rodzice mogą samodzielnie wraz z dziećmi przeprowadzić rehabilitację oraz zachęcali ich również do spędzania czasu na kreatywnej zabawie. Mimo ich starań,  kompleksowa terapia nie była w pełni możliwa. W przypadku niepełnosprawnych dzieci regularna rehabilitacja jest konieczna w zapewnieniu im ciągłego rozwoju i wyłącznie taka przynosi dobre efekty. Możliwość uczestniczenia w zajęciach stacjonarnych niewątpliwie umożliwi nadrobić stracony czas oraz pozwoli kontynuować terapię, a jednocześnie zniweluje regres w procesie ich terapii. 

Stowarzyszenie „Radość z Życia” już otwarte dla swoich podopiecznych

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, dzieci uczestnicząc we wspólnych zajęciach grupowych oraz terapeuci Stowarzyszenia będą musieli zachować wszelkie środki ostrożności. Kadra dołożyła wszelkich starań by zapewnić zarówno swoim podopiecznym, jak i pracownikom bezpieczeństwo. Jedną z podstawowych czynności będzie poranne mierzenie temperatury wszystkich osób przebywających w ośrodku, zachowanie zalecanej odległości, a także systematyczna dezynfekcja.

Stowarzyszenie „Radość z Życia” już otwarte dla swoich podopiecznych

Dla podopiecznych czeka mnóstwo interaktywnych warsztatów, które zostały zaplanowane na najbliższy okres. Czas między rehabilitacją, urozmaicą między innymi zajęcia taneczne oraz z samoobrony. Dodatnią wartością jest przede wszystkim kontakt z rówieśnikami i integracja z nimi. Dzieci z niepełnosprawnością nierzadko czują się odosobnione, wyizolowane ze środowiska, dlatego przebywanie z innymi korzystnie wpływa na ich rozwój intelektualny. Uczestnicząc w grupie, poznają nie tylko lepiej siebie samych, ale uczą się również komunikować z innymi, co pomaga im w rozumieniu otaczającego je świata oraz prowadzi do stawania się bardziej samodzielnym w życiu.

Mimo że, powrót wszystkich podopiecznych do ośrodka będzie zapewne wymagał od nich samodyscypliny, to zarówno terapeuci, jak i ich podopieczni są pozytywnie nastawieni i mają dużo zapału, aby wspólnie razem przejść przez ten okres powrotu do rzeczywistości i móc spędzać ze sobą czas na zabawach i czerpać radość z życia.

 

 

 

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej