Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Narkotyki: Nie tak dawno Złocieniec. Teraz Pyrzyce i Wałcz

  • Napisane przez  DSI, Policja
Fot. Archiwum, mat. Policji Fot. Archiwum, mat. Policji

Kilka dni temu policjanci z Komisariatu Policji w Złocieńcu zatrzymali mężczyznę, który oprócz tego, że posiadał przy sobie amfetaminę i marihuanę, to prowadził pojazdu będąc pod wpływem narkotyków. Zdarzenie miało miejsce na jednej ze złocienieckich ulic. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód m-ki VW Golf. W trakcie czynności kierujący, 24 - letni mężczyzna, zaczął dziwnie się zachowywać, a jego mowa była bełkotliwa. Funkcjonariusze w wyniku przeszukania pojazdu i mężczyzny ujawnili środki odurzające w postaci amfetaminy i marihuany.

Teraz docierają kolejne informacje z innych powiatów.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zatrzymali 33 – letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków oraz jego 30 – letnią znajomą, która była poszukiwana celem odbycia kary więzienia. Policjanci zabezpieczyli blisko 70 gramów narkotyków.

Do zatrzymania doszło na parkingu pod blokiem. Mężczyzna siedział w samochodzie w towarzystwie innej osoby i został zaskoczony obecnością policjantów. Aby uniknąć zatrzymania oboje zaryglowali od środka drzwi pojazdu. Dalej wypadki potoczyły się już błyskawicznie. Policjanci wyciągnęli mężczyznę, który w trakcie zatrzymania próbował jeszcze pozbyć się dowodów winy odrzucając opakowanie po papierosach w którym były narkotyki. W czasie kontroli mężczyzny kryminalni ujawnili jeszcze przy nim saszetkę w której znajdowały się woreczki z zawartością białego proszku, suszu roślinnego a także tabletki koloru niebieskiego.

Następnie policjanci idąc wykonać czynności przeszukania w miejscu pobytu 33 – latka zatrzymali jego 30 – letnią znajomą, która właśnie wychodziła z bloku. Kobieta przyznała, że mężczyzna w ostatnim czasie przebywał w jej mieszkaniu. Na miejscu w pokoju zajmowanym przez mężczyznę policjanci ujawnili jeszcze słoik w którym znajdował się biały proszek oraz dwie wagi elektroniczne służące do porcjowania środków odurzających.

Zatrzymanych przewieziono do jednostki Policji i osadzono w areszcie. W trakcie czynności procesowych okazało się, że zabezpieczone substancje to amfetamina, marihuana oraz tabletki ekstazy o łącznej wadze blisko 70 gramów.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających. Z uwagi na to, że nie pierwszy raz dopuścił się on tego typu przestępstwa będzie odpowiadał w warunkach recydywy i ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd. Jednak nim się to stanie decyzją Sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Zatrzymana poszukiwana 30 – latka trafiła również do zakładu karnego celem odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Policjanci z Wałcza zatrzymali 36-latka, po tym jak w jego mieszkaniu znaleźli znaczne ilości narkotyków. Po przedstawieniu mu zarzutów i przesłuchaniu sprawa trafiła do sądu. Tam zapadła decyzja, że podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu pracowali nad zatrzymaniem 36-latka, wobec którego mieli podejrzenia, że może on mieć związek z przestępczością narkotykową. W miejscu jego zamieszkania oraz przyległych pomieszczeniach znaleźli i zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków w postaci substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany, a wykonane u niego testy wykrywające obecność narkotyków w organizmie potwierdziły obecność amfetaminy i marihuany. Trafił do policyjnego aresztu.

W tym czasie policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza zbierała materiał dowody niezbędny do przedstawienia w prokuraturze oraz sądzie. Następnie podejrzany usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, a Sąd Rejonowy w Wałczu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Podejrzany przyznał się do popełnionego czynu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10 lat.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej