Intermarche Drawsko


Sport, woda, plaża i muzyka – czyli jak Drawsko Pomorskie powitało lato nad jez. Okra

 • Napisał 
Plaża w Drawsku Pomorskim oblegana podczas powitania lata. Fot. Adam Cygan Plaża w Drawsku Pomorskim oblegana podczas powitania lata. Fot. Adam Cygan

Drawsko Pomorskie powitało lato nad jez. Okra w dniu 6 lipca, a lato tego dnia odwdzięczyło się wspaniałą pogodą. Piękne słońce, ponad 30 stopni Celsjusza w cieniu i prawie bezwietrznie. To był doskonały dzień na pobyt na plaży nad jeziorem Okra. 

W niedzielę Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim zaprosił mieszkańców na imprezę rekreacyjną pn.  „Rozpoczęcie Wakacji nad Okrą”. Przygotowanych zostało szereg atrakcji, które realizowane były na terenie plaży miejskiej i przyległych obiektach sportowych nad jeziorem. Wydarzenie rozpoczęło się od turniejów sportowych na nowo przygotowanych boiskach: do siatkówki plażowej i plażowej piłki nożnej. Uczestniczące w turniejach zespoły zmagały się nie tylko ze swoimi rywalami, ale również z piaskiem i gorącem. Na szczęście organizatorzy przygotowali dla wszystkich wodę. Od godziny 11 na plaży rozbrzmiewała muzyka. Cały dzień dla plażowiczów i sportowców grali drawscy dj-e. Doświadczeni Waldek Golec (dj Valdi) i Marcin Papis (dj Fun) wraz z nowym perspektywicznie się rozwijającym projektem "Deep Sesje" założonym przez dwóch nowych dj-ów z Drawska Pomorskiego Tomasza Hryniewicza (Tom45) i Grzegorza Czerepaniaka (Focuset). 

Zanim turnieje piłki nożnej i siatkówki dobiegły końca rozpoczęły się wyścigi kajakowe. Do pokonania po jeziorze Okra był dystans 1800m. Najlepszy zawodnik (Arkadiusz Sałdak) pokonał go w czasie 6 min i 16 sek., a swoich sił spróbowało kilkunastu wioślarzy. Przez kilka godzin trwał turniej waterpolo, czyli piłki wodnej. Po zmaganiach widać było jak wiele sił wymaga trafienie piłką do specjalnej bramki na wodzie. 

Punktualnie w południe Justyna Kuzio wraz ze swoją grupą przeprowadziła aerobik. Dziewczyny przez prawie godzinę ćwiczyły przy skocznej muzyce, a plażowiczki i plażowicze starali się dotrzymać kroku dziewczętom. 

Straż Pożarna w Drawsku Pomorskim przeprowadziła pokazy ratownictwa wodne z bezpośrednim udziałem mieszkańców. Przez cały dzień można było popływać motorówkami WOPR Powiatu Drawskiego. Ratownicy WOPR dbali także o bezpieczeństwo wszystkich uczestników zabawy i plażowania. Strażacy przygotowali kurtynę wodną, przy której dzieci mogły się bawić w strugach wody. Dla najmłodszych przewidziano także inne atrakcje. Animatorzy z Urzędu Miejskiego prowadzili różnorodne zabawy i konkurencje. Najaktywniejsze dzieci otrzymywały nagrody i gadżety. 

Impreza, która zakończyła się wieczorem, przyciągnęła wielu mieszkańców. Ratownicy pytani o frekwencję mówili, że bardzo dopisała i nie pamiętają takiej ilości osób na plaży.  Nad bezpieczeństwem imprezy czuwali Strażnicy Miejscy.

 Wyniki w poszczególnych imprezach sportowych

Wakacyjne wyścigi kajakowe

 1. Arkadiusz Sałdak 6’16
 2. Tomasz Wyrzykowski 6’26
 3. Mateusz Zalewski 6’30

Turniej Plażowej Piłki Nożnej

 1. Bałkanica
 2. Zarańsko
 3. Promocja

Turniej Piłki Wodnej

 1. FC Drawa
 2. Zarańsko
 3. FC Okra

Turniej Plażowej Piłki Siatkowej

 1. UKS Drawsko
 2. LUXTORPEDA
 3. ITALIA

Dodatkowe informacje

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto