Ks. Dariusz Kwaśny dzisiaj obchodził 25 lat kapłaństwa

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Skromną mszą świętą uczczono w parafii pw. Chrystusa Króla w Suliszewie obchodzony był jubileusz ks. Dariusza Kwaśnego, który 25 lat temu został wyświęcony na kapłana. Wcześniej uroczystość dla wszystkich kapłanów z diecezji odbyła się w Kołobrzegu.

Podczas mszy proboszcz parafii w Suliszewie wspominał początki swojego kapłaństwa. Opowiedział jak 20 maja 1995 roku złożył ślubowanie oraz to, że wtedy święcono 14 kapłanów.  

Uroczystość

Dzisiaj na uroczystość przybyli i złożyli gratulacje za wieloletnią posługę przedstawiciele sołectw, które podlegają pod parafię w Suliszewie. Byli mieszkańcy Suliszewa, Dalewa, Gudowa, Kosobud, Linowna czy Zagórek. Nie zabrakło również grupy motocyklistów z BMM Pancerny. Ksiądz przeprosił zebranych, że spotkanie nie ma tak uroczystego charakteru, co wymuszone jest przez walkę z pandemią. We mszy uczestniczył również ks. Dariusz Mazepa z Cieszeniewa koło Świdwina.

Ksiądz Dariusz Kwaśny w parafii Chrystusa Króla jako proboszcz pracuje od 1 lipca 2010 roku i dał się poznać jako pracowity kapłan szczególnie angażujący się w remonty kościołów.

Wcześniej  pracował z Kołobrzegu, Świeszynie, Czarne Słupsk, Koszalinie, Połczynie Zdroju, Starym Krakowie a przez ostatnie 10 lat w Suliszewie.

Prywatnie kapłan uwielbia motocykle, czego wynikiem są każdego roku specjalne msze w Suliszewie inaugurujące sezon motocyklowy.

10 lat pracy ks. Dariusza Kwaśnego w parafii w Suliszewie

Gratulujemy księdzu długoletniej pracy i życzymy kolejnych długich lat. Dziękujemy również za współpracę. 

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto