Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Funkcjonariusze zatrzymali kierowców Sharana i quada. Byli pod wpływem

  • Napisane przez  Karolina Żych
Fot. DSI Fot. DSI

Dwa dni temu policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących na terenie naszego powiatu drawskiego.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godziny 17:30 w Złocieńcu. Policjant wraz ze strażnikiem miejskim otrzymali zgłoszenie dotyczące pojazdu marki VW Sharan, który dziwnie się porusza i sprawia wrażenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się w kierunku jednej ze wsi w Gminie Złocieniec, gdzie ujawnili przemieszczającego się Sharana. Mundurowi używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali kierującemu polecenie zatrzymania się do kontroli drogowe. Mężczyzna nie reagował na polecenia i kontynuował jazdę. Po chwili skręcił na jedną z posesji i zatrzymał się. W wyniku sprawdzenia okazało się, że 40 – letni mężczyzna kierował pojazdem mając blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do kolejnego zatrzymania doszło o godzinie 19:20 na terenie Kalisza Pomorskim. Patrol na jednej z dróg zobaczył pojazd typu quad, który miał zerwaną oponę z felgi z prawego tylnego koła i jechał w kierunku jednej z okolicznych wsi. Ponadto kierujący jak i jego pasażerka nie posiadali na głowach kasków ochronnych. W trakcie kontroli wyczuwalna była od podróżujących osób woń alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że zarówno kierujący, 25 – letni mężczyzna, jak i 20 – letnia pasażerka w wydychanym powietrzu mieli ponad pół promila alkoholu.

Za popełnione przestępstwa kierujący mężczyźni odpowiedzą przed sadem.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej