Dobra informacja dla uczniów drawskich szkół. Gmina pozyskała pieniądze na kolejne komputery. Będą jeszcze w maju

  • Napisane przez  Kamila Marczewska-Cygan
Obraz Chuck Underwood z Pixabay Obraz Chuck Underwood z Pixabay

Gmina Drawsko Pomorskie otrzymała kolejna dofinansowanie na zakup komputerów typu laptop do nauki zdalnej. Dzięki projektowi  pn. „Zdalna Szkoła + w gminie Drawsko Pomorskie” zostanie zakupionych 33 laptopy

Zakupione komputery zostaną przekazane pięciu szkołom dla których organem prowadzącym jest gmina Drawsko Pomorskie z przeznaczeniem do nauki i pracy zdalnej dla uczniów i nauczycieli. 

Wniosek został sporządzony w oparciu o zapotrzebowanie szkół na  sprzęt z uwzględnieniem czynników ekonomicznych danej placówki oraz uczniów i nauczycieli. Uwzględniono także możliwość korzystania ze sprzętu przez większą liczbę uczniów (rodziny wielodzietne) i rodziny nauczycieli (nauczyciele z dziećmi szkolnymi).

Planuje się, iż dostawa sprzętu nastąpi na do końca maja 2020 roku.

Wartość zamówionych komputerów wynosi blisko 95.000,00 zł.  Gmina Drawsko Pomorskie otrzymała 100% dofinansowania.

Zakup komputerów będzie sfinansowany jest w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna szkoła + – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto