Spotkanie w sprawie zdrowia i COVID-19

  • Napisane przez  Jolanta Banaszek
Spotkanie w sprawie zdrowia i COVID-19

18 maja w sali narad Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim, odbyło się spotkanie kadry kierowniczej Starostwa Powiatowego oraz jednostek organizacyjnych powiatu, z udziałem Starosty Drawskiego Stanisława Cybuli, Wicestarosty Mariusza Nagórskiego oraz Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Złocieńcu Ewą Gizą.

Spotkanie prowadziła Ewa Giza lek. med. Specjalista Psychiatra, które podzielone zostało na dwa bloki tematyczne. Pierwszy dotyczył zapoznania się z kadrą kierowniczą sfery oświatowej i pomocy społecznej w powiecie i nawiązaniu współpracy ze szpitalem w Kańsku oraz zaproszeniem do wspólnych działań w zakresie pomocy psychoterapeutycznej, psychologicznej dla osób i rodzin potrzebujących wsparcia. Przedstawiono ofertę Powiatu Drawskiego jaką jest pomoc psychiatryczna dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży tj. Poradnia Zdrowia Psychicznego w Drawsku Pomorskim i OśrodekŚrodowiskowej Opieki Psychologiczneji Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. Porady specjalistów tej poradni skierowane są przede wszystkim dla mieszkańców powiatu drawskiego (jest to pierwszy etap reformy psychiatrii dzieci i młodzieży w Polsce), który obecnie znajduje się w budynku Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim. Przedstawiono osoby pracujące w Ośrodku, które były obecne na spotkaniu Alicja Krycka-Sumińska - psychoterapeutaBarbara Sycz -  psycholog/psychoterapeuta, Paula Hajduk -psycholog i Adam Szymański - terapeuta środowiskowy i placówki współpracujące z Ośrodkiem, a są to: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Czaplinku i Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Drawsku Pomorskim.

Ponadto Pani Ewa Giza przedstawiła informację o wspomnianej reformie psychiatrii dzieci i młodzieży, która w oparciu o trzy poziomowy sposób funkcjonowania struktur psychiatrii dzieci i młodzieży, w konsekwencji ma przenieść zdecydowaną większość działań wspierających dla środowiska pacjenta i jego rodziny – środowiskowe poradnie psychologiczne w pierwszym poziomie referencyjności, jako zupełnie nowa struktura.

Natomiast w drugiej części wydarzenia, Ewa Giza przeprowadziła wykład pn.:„Obciążenia psychiczne kadry kierowniczej samorządowych jednostek oświatowych i społecznych, w dobie zagrożeń COVID-19”.W treści wykładu zawarto sposób zachowania równowagi psychicznej, w dobie koronawirusa - COVID-19. Następnie wywiązała się dyskusja podczas której rozpatrywano również funkcjonowanie placówek Powiatu Drawskiego w dobie koronawirusa COVID-19, w zakresie bezpieczeństwa i zachowania procedur do zaleceń  sanitarno-epidemiologicznych.

Spotkanie zakończyło się w miłej atmosferze, zapowiadającej owocną współpracę z  Kadrą Zarządzającą i wszystkich jednostek organizacyjnych powiatu oraz placówkami wsparcia psychologicznego i terapeutycznego.

Udział w spotkaniu wzięli m.in. Starosta Drawski, Wicestarosta, Państwowy Powiatowy Inspektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Drawsku Pomorskim - Aleksandra Orlińska, dyrektorzy Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych z terenu powiatu drawskiego, dyrektorzy jednostek pomocy społecznej, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim, Dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Drawsku Pomorskim oraz Dyrektorzy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku i Trzcińcu.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto