U sąsiadów w powiecie wałęckim kradną ule

  • Napisane przez  Policja
Obraz Susanne Jutzeler, suju-foto z Pixabay Obraz Susanne Jutzeler, suju-foto z Pixabay

Policjanci Posterunku Policji w Tucznie zatrzymali 64 letniego mieszkańca powiatu trzcianeckiego, który dokonał kradzieży korpusów uli pszczelich i innych elementów niezbędnych do skompletowania pszczelich domków. 

Do kradzieży doszło na prywatnej posesji, gdzie pokrzywdzonym był mieszkaniec Tuczna. Mężczyzna zgłosił policjantom Posterunku Policji w Tucznie kradzież 8 pszczelich korpusów, 4 metalowych stojaków, 4 daszków i 80 sztuk ramek niezbędnych do konstrukcji pszczelich domków.

W ramach podjętych czynności i zebranym materiale dowodowym funkcjonariusze ustalili i zatrzymali sprawcę. To 64 letni mieszkaniec powiatu trzcianeckiego. Jak się okazało sprawca zakupił jakiś czas temu elementy do konstrukcji pszczelich domków ale te nie spełniały jego wymogów. W związku z tym, postanowił dokonać kradzieży brakujących mu elementów i niezbędnych do konstrukcji uli.

Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania i przyznał się do kradzieży. W zatrzymaniu sprawcy udział brali policjanci jednostki Policji w Trzciance.

Za popełniony czyn, według kodeksu karnego 64 latkowi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto