Kolokacja serwerów - co to jest?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Kolokacja serwerów - co to jest?

Dostęp do szybkich łącz internetowych, optymalne warunki pracy serwera, zapewnienie fizycznej ochrony przed włamaniem - brzmi obiecująco? Kolokacja serwerów stwarza wiele nowych możliwości i porządkuje pracę, czyniąc ją bezpieczniejszą i sprawniejszą.

  1. Kolokacja serwerów - co to znaczy?
  2. Jakie korzyści daje kolokacja serwerów?

Dla wielu z nas pojęcie "kolokacja serwerów" może brzmieć bardzo enigmatycznie i branżowo. Tymczasem oznacza coś bardzo pragmatycznego.

1. Kolokacja serwerów - co to znaczy?

Kolokacja serwerów jest usługą, która polega na wynajmie przestrzeni w serwerowni, a przy tym udostępnianiu infrastruktury, która jest niezbędna w prawidłowej i optymalnej pracy serwerów. Bardzo często można spotkać się z zastępczym terminem, określającym kolokację serwerów. Jest nim "hoteling", używany na zasadzie skojarzenia - serwer, który należy do klienta, umieszcza się w serwerowni usługodawcy.

Urządzenia serwerowe umieszczane są w specjalnych pomieszczeniach, nazywanych serwerowniami. Obecnie jest to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej firm, zarówno tych, które nie posiadają własnej serwerowni (czyli infrastruktury data center), jak i tych, które posiadają serwerownię, która nie jest w stanie spełnić wymaganych parametrów, takich jak np. pojemność.

Obecnie każda firma potrzebuje serwera, który umożliwi jej prawidłowe funkcjonowanie. Bezpieczne, a jednocześnie wydajne przechowywanie plików, dokumentów, stron internetowych i różnego rodzaju prac, jest nie lada wyzwaniem. Kolokacja serwerów pomaga każdej z firm mu sprostać.

2. Jakie korzyści daje kolokacja serwerów?

Firmy, które profesjonalnie zajmują się kolokacją serwerów, oferują swoim klientom pewne standardy. A są to m.in.: odpowiednio przygotowane i klimatyzowane pomieszczenia. Zasila się je w sposób stały oraz regularnie monitoruje przechowywany sprzęt. Firma dba o to, by zapewnić klientowi stały dostęp energii elektrycznej, zapewniając mu tym samym ciągłość i komfort pracy.

Aby serwer pracował optymalnie, potrzebuje do tego odpowiedniej wilgotności powietrza i temperatury. Dzięki kolokacji serwerów firma pomaga klientowi zadbać o zapewnienie odpowiednich warunków. A przy tym oferuje dostęp do szybkich łączy internetowych, stałe zasilanie serwera przez zapewnienie urządzeń, które podtrzymują jego działanie, ochronę przed włamaniem, odpowiednie zabezpieczenia, również przeciwpożarowe. A przy tym całodobowy dostęp do serwera.

Warto skorzystać z pomocy firmy, która oferuje nowoczesne rozwiązania, jednocześnie opierając się na doświadczeniu.

 

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto