Pożyczka długoterminowa – na czym polega, gdzie ją dostanę?

  • Napisane przez  Artykuł partnera
Pożyczka długoterminowa – na czym polega, gdzie ją dostanę?

Pożyczka długoterminowa, zwana również pożyczką ratalną, jest jednym z produktów oferowanych przez instytucje pozabankowe. W odróżnieniu od chwilówek ma dłuższy termin spłaty, nawet 120 miesięcy. Co jeszcze charakteryzuje taką pożyczkę i gdzie możesz złożyć wniosek o długoterminowe zobowiązanie? W poniższym artykule znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.

Co to jest pożyczka długoterminowa?

Pożyczka długoterminowa jest rodzajem pożyczek udzielanych przez instytucje finansowe. Główną cechą pożyczek długoterminowych, jak już zaznaczyliśmy na wstępie, jest długi okres kredytowania. Nie spłacasz ich jednorazowo tak jak chwilówek, ale w ratach. Dzięki rozłożeniu spłaty na kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt miesięcy możesz pożyczyć więcej i nie martwić się o nadmierne obciążenie budżetu. To ogromna zaleta takich pożyczek!

Kto udziela pożyczek długoterminowych? Zarówno instytucje pozabankowe, jak i banki. Firmy pożyczkowe są znacznie bardziej liberalne względem klientów. Mają obowiązek oceny zdolności kredytowej, ale nie odwracają się od osób, które wpadły w tarapaty finansowe. Oferują pożyczki długoterminowe dla zadłużonych, a także bez BIK i KRD. Co więcej, nawet jeśli sprawdzają bazy danych, nie muszą odrzucać wniosku z powodu informacji o zaległych płatnościach. Instytucje pozabankowe dostosowują się do indywidualnej sytuacji każdego pożyczkobiorcy. Więcej informacji na temat pożyczek długoterminowych w bankach i nie tylko znajdziesz w artykule: https://chwilowo.pl/wiedza/pozyczka-dlugoterminowa-co-to-jest/.

Pożyczka długoterminowa a krótkoterminowa

Znasz już podstawową różnicę między pożyczką długoterminową a krótkoterminową, jaką jest dłuższy okres kredytowania. Pożyczki długoterminowe można spłacać nawet w 120 miesięcznych ratach. W przypadku chwilówek standardowy czas spłaty wynosi 30 dni. To wystarczająca ilość czasu na zwrot niewielkiej kwoty. Uregulowanie kwoty rzędu kilkunastu tysięcy złotych byłoby już dużo trudniejsze. 

Większa kwota pożyczki jest drugą cechą odróżniającą zobowiązania długoterminowe i krótkoterminowe. Pożyczki na raty pozwalają wnioskować o kilkukrotnie większe kwoty niż chwilówki. Bancovo proponuje aż 200 000 zł! Warunkiem pożyczenia takiej sumy jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Kluczowe jest stałe wynagrodzenie. Nie trzeba mieć umowy o pracę. Firmy pożyczkowe akceptują różne źródła dochodu, również umowę zlecenie, umowę o dzieło, działalność gospodarczą czy świadczenia rentowe i emerytalne.

Co łączy pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe? Dowolne przeznaczenie pożyczonej kwoty oraz proste i szybkie wnioskowanie o zastrzyk gotówki. Poznajmy najlepsze oferty pożyczek ratalnych.

Pożyczka długoterminowa na 60 miesięcy i dłużej – oferty

Gdzie złożyć wniosek o pożyczkę długoterminową? Przygotowaliśmy 3 oferty, które warto mieć na uwadze, jeśli potrzebujesz większej kwoty na samochód, remont czy dłuższy wyjazd. Pamiętaj – nie musisz wskazywać celu, na który spożytkujesz pożyczoną kwotę. To, na co wydasz pieniądze, zależy tylko od ciebie.

O pożyczkę długoterminową możesz starać się w firmach:

  • Bancovo – pożyczka od 1 000 do 200 000 zł z okresem kredytowania minimum 3, maksimum 120 miesięcy,
  • Wonga – pożyczka od 200 do 10 000 zł z okresem kredytowania minimum 3, maksimum 36 miesięcy,
  • Smartney – pożyczka od 3 000 do 60 000 zł z okresem kredytowania minimum 24, maksimum 60 miesięcy. 

Jeszcze więcej chwilówek na raty z długim okresem kredytowania znajdziesz w artykule: https://chwilowo.pl/chwilowki-na-raty/. Znajdź oferty, które spełniają twoje kryteria i złóż wniosek o dodatkowe środki na dowolne cele. 

Jak wybrać właściwą pożyczkę? Najlepiej jest posłużyć się rankingiem pożyczek, w którym znajdziesz tylko wiarygodne i sprawdzone firmy pożyczkowe. Sprawdź warunki oferty i dokładnie przeczytaj umowę. Najważniejszą kwestią są koszty pożyczki długoterminowej. Zweryfikuj wysokość wszystkich opłat, które wpływają na wielkość raty. Im wyższe będą płatności, tym bardziej obciążysz domowe finanse. Jeśli pożyczysz za dużo i twój budżet nie wytrzyma obciążenia, wkrótce jedynym ratunkiem dla ciebie będzie pożyczka dla zadłużonych.

Pożyczka długoterminowa przez internet – jak wnioskować?

O pożyczkę długoterminową najlepiej jest wnioskować przez internet. Jak to zrobić? Wchodzisz na stronę internetową wybranego pożyczkodawcy, a następnie decydujesz o parametrach pożyczki. Musisz wskazać jej kwotę i okres kredytowania.  Jeśli wnioskujesz po raz pierwszy, w następnym kroku wypełniasz formularz rejestracyjny i dokonujesz weryfikacji tożsamości. Przy kolejnych pożyczkach będziesz zwolniony z tych etapów. Po dopełnieniu formalności czekasz na decyzję kredytową. Proces wnioskowania zajmuje nie więcej niż kilkanaście minut!

Równie szybko pożyczkodawca uruchamia środki z pożyczki. Warunkiem jest pozytywna odpowiedź. Jeżeli otrzymałeś pożyczkę, nie zapominaj o jej terminowej spłacie. W ten sposób zbudujesz pozytywną historię kredytową i otworzysz sobie drogę do kolejnych produktów kredytowych.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto