Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Samorządy w Polsce ostro reagują na żądania poczty. Jak zareagowali nasi włodarze

  • Napisane przez  DSI
Obraz Radosław Czarnecki z Pixabay Obraz Radosław Czarnecki z Pixabay

Z 22 na 23 kwietnia w nocy Poczta Polska wysłała email do samorządów z żądaniem przekazania spisu wyborców. W całej Polsce zawrzało a samorządy podniosły alarm, że jest to działanie nieprawne.

W tej sprawie zareagowali burmistrzowie Drawska Pomorskiego. Nie zabrakło też wielu komentarzy i głosów sprzeciwu mieszkańców, którzy w sieci prosili włodarzów o nie przekazywanie danych.

Wczoraj o godzinie 14. Głos zabrał Krzysztof Zacharzewski i jednym zdaniem poinformował mieszkańców:

"Informuję, że danych osobowych mieszkańców Gminy Złocieniec nie udostępniamy. PILNUJEMY!"

Wieczorem tego samego dnia swoje stanowisko wyraził również Burmistrz Drawska Pomorskiego , Krzysztof Czerwiński

"Szanowni Państwo. W związku z wieloma pytaniami informuję, iż w dniu dzisiejszym Państwa dane nie zostały przekazane Poczcie Polskiej. Pozdrawiam
Krzysztof Czerwiński"

 Swoje stanowisko 24 kwietnia wyraził Burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz

"Drodzy Państwo. Otrzymałem dzisiaj wniosek Poczty Polskiej o udostępnienie (temu podmiotowi) danych osobowych mieszkańców Gminy Czaplinek w związku z przeprowadzeniem wyborów na podstawie specustawy Sars-cov2. Moją powinnością jest poinformowanie Państwa o zaistniałej sytuacji. Budzi to moje obawy. Biorąc również pod uwagę bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców naszej Gminy uważam , że termin wyborów powinien być przesunięty. Poniżej zamieszczam skany pisma."

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem