To oszuści wysyłali zamiast rzeczy sprzedanych w portalu aukcyjnym

  • Napisane przez  KPP Szczecinek
Fot. KPP Szczecinek Fot. KPP Szczecinek

Szczecineccy funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą ustalili a następnie zatrzymali sześć osób podejrzanych o oszustwa. Wobec czterech z zatrzymanych osób zastosowane zostały dozory Policji. Za oszustwo grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek na terenie Szczecinka w jednym z urzędów pocztowych policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy nadawali do wysyłki paczki, w których znajdowały się przedmioty zakupione na portalu aukcyjnym.

Mundurowi bardzo szybko ustalili, że w nadanych paczkach zamiast sprzętu elektronicznego w postaci konsol do gier znajdowały się m. in. kostka brukowała albo zużyty sprzęt malarski. Tego samego dnia w wyniku działań operacyjnych policjanci zatrzymali kolejne cztery osoby, które od prawie 6 miesięcy trudniły się tym nielegalnym procederem.

To oszuści wysyłali zamiast rzeczy sprzedanych w portalu aukcyjnym

Wszystkie osoby zostały zatrzymane i noc spędziły w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Zebrany materiał dowody w tej sprawie pozwolił śledczym przedstawić zarzut oszustwa pięciu mężczyznom w wieku od 20 do 40 lat. W piątek (03.04.br) wobec trzech mieszkańców powiatu szczecineckiego i jednego mieszkańca powiatu złotowskiego prokurator zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji.

To oszuści wysyłali zamiast rzeczy sprzedanych w portalu aukcyjnym


Z uwagi na rozwojowy charakter sprawy, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku docierają do kolejnych osób pokrzywdzonych z terenu całej Polski. Za oszustwo zatrzymanym grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto