Zabytkowy parowóz w Drawsku i Złocieńcu

  • Napisał 

W ostatni dzień świętowania Dni Drawska Pomorskiego do stolicy powiatu przyjechał zabytkowy parowóz OL49. Organizatorem wyprawy był Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim oraz Instytut Promocji Kolei z Poznania. Pociąg jechał z Poznania przez Złocieniec do Drawska Pomorskiego. W Złocieńcu wysiadła grupa kilkudziesięciu turystów a na stacji końcowej wysiadło około 200 osób. Wśród nich byli mieszkańcy Wielkopolski, Pomorza, Śląska, a także goście z zagranicy. 

Turyści – którzy zostali objęci kompleksową obsługą przez Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim – zwiedzili Drawsko, tereny gminy, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko oraz wystawę tematyczną związaną z kolejnictwem. Pracownicy Informacji Turystycznej podzielili turystów na grupy i przydzielili opiekunów, których zadaniem była prezentacja walorów gminy i oprowadzenie po mieście. 

W czasie gdy turyści zwiedzali Drawsko Pomorskie zabytkowy pociąg zabrał chętnych mieszkańców w podróż z Drawska do Jankowa, z Drawska do Złocieńca oraz Świdwina. W trakcie pobytu swoją ofertę zaprezentowała Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Drawska”. Kilka minut po 20-tej turyści wyruszyli w powrotną drogę do Poznania.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto