Kredyt gotówkowy bez prowizji - co to oznacza?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Kredyt gotówkowy bez prowizji - co to oznacza?

Co drugi Polak posiada zobowiązanie kredytowe. Nie ma wątpliwości, że największą popularnością cieszy się właśnie kredyt gotówkowy na dowolny cel. Wszystko dlatego, że oferuje go praktycznie każdy komercyjny bank, jaki działa na rynku polskim. Co więcej, jest to produkt, który udaje uzyskać się szybko, bez zbędnych formalności, na korzystnych warunkach, a coraz częściej nawet bez wychodzenia z domu. Polacy doceniają kredyt gotówkowy również dlatego, że jest to jedno z najbardziej opłacalnych wsparć finansowych.

Okazuje się, że niejeden kredyt gotówkowy udzielany jest bez prowizji. Jak się o taki starać? Kto ma szansę na taki kredyt i jakie są warunki jego spłaty? Kompendium wiedzy w tym zakresie przedstawiamy w poniższym artykule.

Kredyt gotówkowy dopasowany do indywidualnych potrzeb

Musimy wiedzieć, że nie ma dwóch identycznych kredytów ani dwóch takich samych zdolności kredytowych różnych kredytobiorców. Współpraca pomiędzy bankiem a klientem jest zawsze indywidualna. Co więcej, nie każdy przyszły klient banku wie, że przedstawione warunki kredytowe można negocjować, a wiele parametrów dopasowywać do własnych potrzeb. Kredyty gotówkowe są coraz bardziej elastyczne i należy z tej opcji korzystać. Istotne jest jednak to, że pomimo możliwości dopasowania do potrzeb i preferencji każdego kredytobiorcy, kredyt gotówkowy charakteryzuje się również standardowymi warunkami, jakie bezwzględnie musi spełnić klient.

Kredyt gotówkowy - warunki udzielania

Bez względu na specjalną promocję, jaką oferuje bank w ramach udzielanego kredytu gotówkowego, atrakcyjne warunki spłaty czy komfortowy system ubiegania się o kredyt, na przykład drogą internetową, potencjalny kredytobiorca musi spełnić konkretne warunki, by finansowe wsparcie otrzymać. Podstawą jest zdolność kredytowa, a więc zdolność do spłaty zaciągniętego zobowiązania. Bank zaoferuje kredyt bez prowizji przede wszystkim tym osobom, do których ma pełne zaufanie. Należy więc wykazywać odpowiednie zarobki, a inne zobowiązania kredytowe spłacać w terminie. Dopiero wtedy można w ogóle starać się o kredyt gotówkowy na tak atrakcyjnych warunkach.

Dla kogo kredyt gotówkowy bez prowizji?

Rzeczywiście kredyt gotówkowy bez prowizji jest możliwym do zdobycia zobowiązaniem kredytowym, natomiast warto podkreślić, że nie jest to opcja dla wszystkich. Najczęściej mogą z niej skorzystać stali klienci, którzy w danej instytucji bankowej posiadają już jakiś produkt i są wiarygodni dla banku. Przeważnie są to oferty kredytów zaciąganych online, poprzez platformę internetową dedykowaną do konta bankowego. Dla młodych Polaków nie jest to jednak żaden problem, ponieważ statystyki jasno wskazują, iż nowe pokolenie znacznie częściej chce korzystać z pośrednich form kontaktów z bankiem, aniżeli udawać się do tradycyjnych oddziałów i tracić czas w długich kolejkach.

Ważną informacją jest to, że na kredyt gotówkowy bez prowizji mogą liczyć również nowi klienci. Należy bacznie obserwować nowe oferty konkurencyjnych instytucji bankowych. W obliczu tak wzmożonego starania się o każdego klienta, propozycje banków są coraz korzystniejsze dla klientów. Aby zachęcić do współpracy, instytucje te są w stanie rezygnować z prowizji. Najczęściej na taką opcję mogą liczyć potencjalni kredytobiorcy z dobrą zdolnością kredytową. Ci, którzy nie posiadają na przykład historii kredytowej, a ten kredyt gotówkowy ma być pierwszym tego rodzaju zobowiązaniem, raczej nie mogą liczyć na zniesienie obowiązku zapłaty prowizji dla banku. Taka jest przecież czystym zyskiem za udzielenie finansowego wsparcia.

Jak znaleźć kredyt gotówkowy na naprawdę dobrych warunkach?

To prawda, że Polacy chcą wybierać najtańszy kredyt gotówkowy i opłacalność tego rodzaju zobowiązań ma tutaj kluczowe znaczenie. Nie stać nas na duże koszty, zresztą nie chcemy ich generować, by tracić własne oszczędności na zyski dla banków. Właśnie dlatego szukamy tanich zobowiązań kredytowych. Liczy się więc niskie oprocentowanie, niska marża, niska comiesięczna rata, wydłużony okres współpracy z instytucją bankową, brak dodatkowych kosztów, takich jak właśnie prowizja za udzielenie kredytu. Aby móc wybrać najbardziej opłacalny kredyt gotówkowy, warto skorzystać z rankingów kredytowych. Te aktualne i wiarygodne znaleźć można na niezależnych portalach o tematyce finansowej. Rankingi są zestawieniami, w których uwzględnia się kluczowe czynniki, jakie mają znaczenie dla opłacalności finansowej, ale też atrakcyjności pod względem komfortu współpracy z bankiem. Pamiętajmy, że nie istnieją dwa identyczne zobowiązania kredytowe, a ostateczne warunki kredytobiorca pozna dopiero po weryfikacji zdolności kredytowej. Oszacowanie najważniejszych parametrów jest jednak znaczną pomocą, by móc wybrać współpracę z tym bankiem, który w danym momencie oferuje najlepsze warunki współpracy.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto