Myszka bezprzewodowa - 5 funkcji, które powinna posiadać. Znasz wszystkie?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Myszka bezprzewodowa - 5 funkcji, które powinna posiadać. Znasz wszystkie?

Myszki przewodowe powoli odchodzą do lamusa. Chociaż mają swoje zalety, to zdecydowanie wolimy ich następczynie - modele bezprzewodowe. Myszka bezprzewodowa nie potrzebuje być połączona kablem, dzięki czemu możemy za jej pomocą wygodnie pracować czy grać. To naprawdę proste urządzenie ma co najmniej kilka parametrów, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem. Wybierasz nową myszkę laserową dla siebie lub na prezent? Sprawdź, o czym pamiętać.

Wady i zalety myszek bezprzewodowych

Myszy bezprzewodowe wypierają starsze, połączone z komputerem kablem modele, głównie dzięki wygodzie użytkowania tych pierwszych. To zdecydowana zaleta, na którą zwracają uwagę użytkownicy tych niewielkich sprzętów. Kolejną jest możliwość obsługiwania komputera czy telewizora ze sporej odległości, co nie byłoby możliwe w przypadku model przewodowych. Bezprzewodowe myszki komputerowe są też czułe i mają ergonomiczne kształty, często takie, które zapobiegają zbytniemu męczeniu się dłoni podczas długotrwałego korzystania z komputera.

Zobacz polecane myszki bezprzewodowe: https://www.neonet.pl/akcesoria-komputerowe/myszki.html. Sprawdź, która z nich jest odpowiednia dla Ciebie.

Jakie wady mają myszy bezprzewodowe? Nadal są nieco droższe od swoich przewodowych koleżanek, choć różnice nie są kolosalne, szczególnie że oba rodzaje urządzeń w większości należą do dość budżetowych. Minusem tego rozwiązania jest jednak możliwość zakłóceń. Myszy bezprzewodowe nie są też polecane jako sprzęt dla graczy, ponieważ z reguły są minimalnie wolniejsze, co w przypadku gamingu ma ogromne znaczenie.

Myszka bezprzewodowa - co musi mieć?

Przejdźmy do konkretów. Co powinna mieć bezprzewodowa myszka komputerowa, byśmy mogli uznać ją za godną polecenia?

Po pierwsze, rozdzielczość. To parametr wyrażany w DPI. Rozdzielczość myszy do pracy biurowej może znajdować się pomiędzy 800 a 2000 DPI i będzie to jak najbardziej wystarczająca wartość. Z kolei gamingowe akcesoria wymagają o wiele większej rozdzielczości. Do takich zastosowań warto szukać modelu o DPI powyżej 10000.

Po drugie, zasięg. Ta wartość określa, jak daleko mysz może znajdować się od urządzenia (komputera, laptopa czy telewizora), z którym ma współpracować. Na ten parametr zwróć uwagę szczególnie wtedy, gdy zamierzasz używać myszki na odległość (na przykład sterując telewizorem z kanapy).

Ważny jest również czas pracy myszki bezprzewodowej. Najczęściej są one zasilane bateriami, choć zdarzają się też modele z akumulatorem. Przed zakupem sprawdź, co producent mówi o czasie pracy sprzętu po włożeniu nowej baterii czy pełnym naładowaniu akumulatora.

Oprócz tego warto przyjrzeć się przyciskom funkcyjnym. Chociaż największą uwagę zwracają na nie gracze, to do codziennej pracy możliwość zaprogramowania bocznych czy głównych przycisków również będzie niezwykle przydatna.

Ostatnim istotnym elementem jest ergonomia myszy. Najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie modelu do ręki i przetestowanie, czy wygodnie nam się z niego korzysta. Jeśli decydujemy się na zakup przez internet, warto przeczytać opis producenta czy opinie użytkowników.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami Neonet. Wejdź i sprawdź polecane myszy bezprzewodowe.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto