Jak planować przeprowadzki? 3 kluczowe porady

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Źródło: pexels.com Źródło: pexels.com

Przeprowadzki stanowią spore wyzwanie logistyczne i organizacyjne, nic więc dziwnego, że często wiążą się ze stresem i zamieszaniem. Tymczasem okazuje się, że jeśli podejdziemy do tematu z głową, możemy zaoszczędzić sobie sporo nerwów, a cały proces przebiegnie szybko i sprawnie. Jak zaplanować przeprowadzkę, na co zwracać uwagę i których błędów wystrzegać się trzeba przede wszystkim? Przeczytaj nasze sugestie.

1. Zaplanuj pakowanie i transport. Przeprowadzki: Pruszków, a może dalej?

2. Dokonaj selekcji rzeczy

3. Zaplanuj "bagaż podręczny"

Warto zdawać sobie sprawę, że idealne przeprowadzki nie istnieją. Nie ma zatem powodu do denerwowania się, jeśli coś nie pójdzie zgodnie z planem.

Zaplanuj pakowanie i transport. Przeprowadzki: Pruszków, a może dalej?

Warunkiem powodzenia każdej misji jest dobrze przygotowany plan. W pierwszej kolejności należy zastanowić się, czy jesteśmy w stanie zorganizować transport samodzielnie, czy lepiej jest posiłkować się firmą przeprowadzkową. Pierwsza metoda może wydawać się kusząca, jednak konieczność odbycia kilku kursów - nawet jeśli w przypadku danej przeprowadzki Pruszków stanowi miejsce wyjazdu i dotarcia - może okazać się bardziej kosztowna niż jeden zorganizowany transport z tragarzami.

Drugim krokiem jest zgromadzenie pudeł oraz folii potrzebnych do stworzenia paczek. Skąd je wziąć? Najrozsądniejszym miejscem wydaje się market budowlany, gdzie bez problemu można zaopatrzyć się w mocne kartony oraz folię bąbelkową. Można także wcześniej zorganizować sobie kartony w supermarkecie lub pobliskim sklepie. Powinny to być pudła średniej wielkości: zbyt duże i ciężkie mogą okazać się za ciężkie.

Dokonaj selekcji rzeczy

Przeprowadzka jest idealnym momentem na porządki. Odpowiednio wcześniej warto jest dokonać przeglądu przedmiotów, ich kategoryzacji oraz pozbycia się niepotrzebnych. Zbędne można wyrzucić, oddać lub sprzedać. To także doskonała chwila na wykorzystanie zapasów spożywczych. W pierwszej kolejności sięgajmy po produkty świeże oraz mrożonki, które nie przetrwają transportu. Nagromadzone ryże, kasze, makarony oraz żywność w puszkach i słoikach także swoje ważą i zajmują sporo miejsca.

Zaplanuj "bagaż podręczny"

Jednym z częściej popełnianych błędów jest pakowanie wszystkich przedmiotów do tematycznych pudeł. Po wprowadzeniu się do nowego mieszkania lub domu części rzeczy będziemy potrzebować w pierwszych godzinach, a nawet dniach. Szukanie ich w kilku - kilkunastu kartonach będzie kłopotliwe. Przygotujmy zatem jeden pakunek, w którym znajdą się: worki na śmieci, środki czystości, różnego rodzaju szmatki, podstawowa żywność.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto