Królowa nauk po angielsku

  • Napisane przez  Mariola Puchalska
Królowa nauk po angielsku

W piątek 6 marca 2020 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim odbył się V Powiatowy Konkurs Matematyczno-Językowy „Z matematyką do Europy”.

Z zadaniami matematycznymi w języku angielskim zmagało się 48 uczniów szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu w drużynach dwuosobowych. Konkurs cieszy się ogromnym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli, o czym świadczy fakt, iż z roku na rok zwiększa się liczba jego uczestników. Walka była bardzo zacięta, a poziom mocno wyrównany.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych i lingwistycznych  uczniów,  wspieranie młodzieży uzdolnionej matematycznie, stworzenie możliwości szlachetnej rywalizacji uczniów najzdolniejszych,  popularyzacja i promowanie matematyki wśród uczniów, integracja młodzieży ze szkół powiatu drawskiego.

Puchary za zajęcie I miejsca powędrowały do ZSP Drawsko Pom. w kategorii klas I po gimnazjum i klas III, do ZSP Złocieniec w kategorii klas I po szkole podstawowej oraz do ZSP Kalisz Pom. w kategorii klas drugich.

W kategorii klas I po szkole podstawowej na podium stanęli Marcelina Bartnik i Piotr Padewski (ZSP Złocieniec). Natomiast w kategorii klas I po gimnazjum -  Aleksander Trzciński i Jędrzej Lezler (ZSP Drawsko Pomorskie), w kategorii klas II - Kacper Ankiewicz i Wojciech Pindor (ZSP Kalisz Pomorski), w kategorii klas III - Małgorzata Głogowska i Jakub Kiarszys (ZSP Drawsko Pomorskie).

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom V Powiatowego Konkursu Matematyczno-Językowego „Z matematyką do Europy”. Dziękujemy nauczycielom matematyki i języka angielskiego za przygotowanie młodzieży do konkursu.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały organizatorki Mariola Puchalska nauczyciel matematyki i Lidia Bernad-Raby nauczyciel języka angielskiego.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto