Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Ci młodzi ludzie umieją pomagać. Należą im się słowa uznania za tą akcję

  • Napisane przez  DSI
Fot. Urszula Smyk Fot. Urszula Smyk

Wspominaliśmy już na naszym profilu FB i Instagramie. Teraz akcję dokładnie opisuje Urszula Smyk pedagog z Andersa.

2 marca młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa pod opieką pedagoga szkolnego, przy współpracy Burmistrza Złocieńca, Krzysztofa Zacharzewskiego oraz Złocienieckiej Straży Miejskiej i OSP ze Złocieńca odwiedziła Schronisko w Klępinie Białogardzkim.

Celem wizyty było dostarczenie karmy dla zwierząt z akcji zainicjowanej i przeprowadzonej na terenie szkoły oraz w dyskoncie Netto w Złocieńcu, gdzie szkolni Wolontariusze przy wsparciu społecznym Panów, Sylwestra Gaczyńskiego i Łukasza Sołtysa z OSP Złocieniec dyżurowali przy koszach, zachęcając mieszkańców do wsparcia zbiórki.

Odwiedzający dyskont nie pozostawali obojętni na los zwierząt i chętnie dopełniali kosze karmą, aprobując akcję.

Schronisko w Klępinie Białogardzkim położone jest w pięknym malowniczym, zielonym terenie, przepełnionym miłą atmosferą ze strony pracowników placówki. Jest to miejsce, do którego trafiają czworonogi z Białogardu i jego okolic, jak również z terenu miasta i gminy Złocieniec.

Są tam zwierzęta, którym los zgotował prawdziwie ,,pieskie życie”- jednak psiaki te dostają tam drugą szansę.

Dzięki personelowi oraz darczyńcom o wielkich sercach, mogą poczuć się tam bezpiecznie, a w przyszłości mają szansę na trafienie do nowych domów i ich właścicieli.

Warto się tam wybrać, aby pomóc tym czworonogom na różne sposoby. Jedną z propozycji pomocy, jest tzw. adopcja wirtualna (na odległość). Uczestnicząc w niej, możemy przygarnąć psa wirtualnie, deklarując dowolną comiesięczną wpłatę na rzecz wybranego przez siebie czworonoga.

Dyrektor szkoły, Beata Miszewska-Kozłowska, wolontariusze i pedagog szkolny, Urszula Smyk składają podziękowanie za wsparcie akcji dobroczynnej Pani Agnieszce Przysiwek oraz mieszkańcom Złocieńca za zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska w Białogardzie.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej