Kaliscy terytorialsi złożyli przysięgę

  • Napisane przez  Andrzej Kowalewski
Delegacja z kaliskiego liceum z kaliskimi terytorialsami Delegacja z kaliskiego liceum z kaliskimi terytorialsami

W niedzielę 23 lutego 2020 r. na terenie koszar 14. Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w szczecińskich Podjuchach odbyła się uroczystość złożenia przysięgi wojskowej przez ochotników, którzy zgłosili się do formacji terytorialsów. Wśród nich znalazło się ośmioro kandydatów na żołnierzy z kaliskiego liceum – siedmioro uczniów z klas mundurowych, wojskowej i policyjnej na czele z nauczycielem historii i wos Konradem Chwastkiem.

Na poligonie w Wędrzynie odbyli szkolenie podstawowe. Uczyli się m.in. wojskowej taktyki, udzielania pomocy przedmedycznej, musztry oraz trenowali na strzelnicy w jednostce wojskowej w Podjuchach.

Na przysiędze ZSP w Kaliszu Pomorskim reprezentowali nauczyciele klas mundurowych – mjr rez. Andrzej Kowalewski i Krzysztof Wójciak, którzy przekazali życzenia żołnierzom oraz ich rodzinom od dyrektora szkoły.

„Przysięga wojskowa to najważniejszy moment w życiu każdego żołnierza, który pamięta się do końca życia” – powiedział dowódca 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Grzegorz Kaliciak. Jak dodał, „wstępując w szeregi Wojska Polskiego postanowiliście zmienić swoje życie, rozpoczynacie w nim nowy rozdział, ale również nowy rozdział w historii Wojska Polskiego”.

Podczas uroczystości odczytano również list, który do żołnierzy skierował Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

W maju odbędzie się kolejne szesnastodniowe szkolenie WOT. Nie zabraknie na nim kolejnych ochotników z kaliskiego liceum.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto