Oszukali mieszkankę Drawska Pomorskiego na 200 tys. zł

  • Napisane przez  sierż. sztab. Karolina Żych
Archiwum DSI Archiwum DSI

W ciągu ostatnich kilku dni, oszuści działający metodą na "policjanta", kilkukrotnie usiłowali wyłudzić pieniądze od seniorów w naszym powiecie. Niestety, w jednym przypadku im to się udało.

Przestępcy podając się za fałszywych policjantów oszukali mieszkankę Drawska Pomorskiego. Policjanci ostrzegają przed oszustami i apelują o wzmożoną ostrożność.

Do oszustwa doszło kilka dni temu na terenie Drawska Pomorskiego. Na telefon stacjonarny seniorki zadzwonił mężczyzna podając się za policjanta drawskiej komendy. W trakcie krótkiej rozmowy poinformował kobietę, że jej syn był sprawcą śmiertelnego wypadku drogowego i w związku z tym potrzebne są pieniądze na kaucję, żeby wykupić zatrzymanego syna z aresztu.

Kobieta przekazała ponad 200 tys. zł w ręce oszustów. Policjanci na terenie Torunia już zatrzymali 49 – letniego mężczyznę, który może mieć związek z tą sprawą. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem drawskiej prokuratury.

PAMIĘTAJMY, ŻE POLICJA NIE MA PRAWA ŻĄDAĆ OD NAS PIENIĘDZY, JEŻELI TO ROBI TO ZNAK, ŻE MAMY DO CZYNIENIA Z OSZUSTAMI. NIE PRZEKAZUJMY TAKŻE ŻADNEJ GOTÓWKI, OBCYM OSOBOM.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto