Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Adoptowali trzy koale z Australii

  • Napisane przez  Urszula Smyk
Fot. Youtube Fot. Youtube

Mają trzy koale. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu zareagowali na dramat zwierząt ginących w pożarach w Australii, gdzie ogień strawił ponad 10 tys. misiów koala. Te, które udało się uratować trafiły do specjalistycznych szpitali, gdzie potrzebowały leczenia.

Uczniowie z klasy II LO ZSP wraz z Samorządem Szkolnym zorganizowali akcję „Adoptujmy koalę”, przeprowadzając zbiórkę pieniędzy pod hasłem: ,,Każdy wrzuca do kapelusza, ile chce”, by zebrane środki przeznaczyć na adopcję koali na odległość, zapewniając misiom roczne wsparcie w leczeniu i rehabilitacji na skutek żywiołu w australijskich lasach.

Adoptowali trzy koale z Australii

Adopcja została potwierdzona przez Koala Hospital Port Macquarie New South Wales, Australia Koala Preservation Society Australia Incorporated. W podziękowaniu za wsparcie w leczeniu zwierząt społeczność Andersa otrzymała Certyfikaty z adopcji trzech misiów.

Adoptowali trzy koale z Australii

Adoptowane koale to: Barrington Xavier - samiec, znaleziony przy drodze z poważną chorobą wzroku, uniemożliwiającą mu chodzenie, Linr Anwen - samiczka, znaleziona w australijskich pożarach, miała bardzo dużo ran i oparzeń oraz Oxley Twinkles – młodziutka samiczka, znaleziona z matką podczas próby przejścia przez autostradę.

Adoptowali trzy koale z Australii

Uratowaliśmy misie, gwarantując im opiekę i rehabilitację w szpitalu. Inicjatywę młodzieży wspierała i koordynowała Urszula Smyk, pedagog szkolny.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej