Video: Największe przeboje Anny German w Drawsku i Kaliszu zaśpiewała Katarzyna Zawada

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

W weekend odbyły się trzy koncerty noworoczne piosenek Anny German w wykonaniu młodej utalentowanej artystki Katarzyny Zawady.

Pierwszy z koncertów odbył się  sobotę 22 lutego br. w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Czaplinku. Relacjonowaliśmy go już w sobotę.

W niedzielę 23 kutego w Kościele pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Drawsku Pomorskim odbył się drugi z zaplanowanych koncertów. Sama idea koncertów  Anny German powstała dzięki artystce, która po przeżyciu makabrycznego wypadku samochodowego obiecała że po wyzdrowieniu będzie śpiewać w kościołach --  co przypomniał wszystkim  podczas koncertu ksiądz proboszcz Tomasz Szugalski.

Za występ Katarzyna otrzymała owacje na stojąco, nie obyło się również bez bisów.

Po koncercie w Drawsku Pomorskim artystka udała się do Kalisza Pomorskiego, gdzie również czekała na nią publiczność zgromadzona w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Oczywiście tak samo jak w poprzednich kościołach brawa nie miały końca, a wzruszeni ludzie dziękowali Katarzynie za przepiękny koncert. Na koniec ksiądz proboszcz Kazimierz Serafin dziękując za koncert, oświadczył że „już dawno świątynia nie rozbrzmiewała tak potężnym  i przepięknym głosem”. 

Katarzyna Zawada to zdobywczyni I miejsca na II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki - Anna German w Moskwie.  Annę German nie tylko kochali Polacy, na scenach rosyjskich  czuła się równie dobrze, dlatego na koncercie nie zabrakło utworów w języku rosyjskim. Jej międzynarodowa kariera rozpoczęła po festiwalu San Remo, dlatego Kasia podczas każdego występu śpiewała w trzech językach: polskim, rosyjskim i włoskim. Młoda artystka zaprezentowała własną interpretację takich przebojów Anny German, jak m.in.: "Tańczące Eurydyki", "Człowieczy los", "Cyganeria".

Wszystkie trzy wydarzenia artystyczne zorganizowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim, oraz  przy wsparciu proboszczów z Czaplinka, z Drawska Pomorskiego i Kalisza Pomorskiego.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto