Jarosław Leszczełowski pisze książkę o Gudowie. Znamy tytuł

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że Jarosław Leszczełowski, autor książek o naszym regionie i jego okolicach wystąpi z prelekcją na największym Festiwalu Historycznym „Tajemnice Trzech Stuleci”.

Tym razem mamy kolejną ciekawą informację.

Już na koniec sierpnia drawski ratusz, ośrodek kultury i sołectwo Gudowo będą wspólnie organizować dożynki gminne w Gudowie. Łączy się to z 7 wiekami istnienia wsi. Z tej okazji powstaje właśnie książka o historii Gudowa. Jej autorem będzie Jarosław Leszczełowski. Regionalista zatytułuje książkę „Gudowo przez siedem stuleci

Jarosław Leszczełowski pracuje nad nią od września 2019 roku i publikacja jest praktycznie na ukończeniu.

Złocieniec Który Widziałem
Fot. Adam Cygan (archiwum DSI)

Zapytaliśmy Pana Jarka o pracę nad książką. Oto co nam powiedział:

Z historią Gudowa (dawnej Baumgarten) spotykałem się oczywiście wielokrotnie, opisując dzieje naszego regionu. W jednej z książek poświęciłem nawet rozdział dziejom, zabytkom i ciekawostkom związanym z tą miejscowością. Tym razem jednak znalazłem więcej czasu na przeanalizowanie  większego zbioru niemieckojęzycznych materiałów źródłowych. Przyjrzałem się też uważniej powojennej historii polskiego Gudowa. Myślę, że wiele informacji zawartych w nowej książce zaskoczy nawet zapalonych miłośników historii ziemi drawskiej.

To będzie 30 książka Jarosława Leszczełowskiego

 

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto