Intermarche Drawsko


Wyjątkowy pierwszy tydzień ferii z Ośrodkiem Kultury w Drawsku Pomorskim

  • Napisał 
Wyjątkowy pierwszy tydzień ferii z Ośrodkiem Kultury w Drawsku Pomorskim

Oj, działo się w pierwszym tygodniu ferii w placówkach prowadzonych przez Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim. Przez pierwszych pięć dni zimowego odpoczynku z propozycji kulturalnych drawskiej instytucji kultury skorzystało ponad 1100 uczestników.

Spektakle, przedstawienia, filmy i Kino Szkoła

W trakcie pierwszego tygodnia kino Drawa pracowało na pełnych obrotach. Dzieciom spodobały się filmy Alpejska Przygoda i Gang Zwierzaków. Seansów było tyle, że filmy mógł zobaczyć każdy chętny. Dodatkowo zorganizowano bezpłatny transport z terenu całej gminy, aby ułatwić dzieciom dotarcie do kina.

Nie zabrakło spektakli i warsztatów teatralnych. W świetlicach przy ul. Gierymskiego, w Nętnie, w Zarańsku, w Konotopie i w Jankowie dzieci spotykały się z aktorami lub obejrzały przedstawienie Teatru Blaszany Bębenek  pt. „Przygody Baltazara Gąbki”. Uczestniczyły również  w projekcie edukacyjnym  „Kino Szkoła”, gdzie w ciekawej formule rozmawiano o ważnych dla nich tematach, o wartościach i rodzinie.

Rozwijanie wyobraźni i edukacja

Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim postarał się także o to,  aby dzieci mogły rozwijać swoje pasje i zainteresowania podczas licznych warsztatów artystycznych, tj. : warsztaty klockowe, zdobienia toreb, wykonywania filcowych ozdób, mydełek, świeczek, biżuterii. Dzieciom podobały się zajęcia i eksperymenty z projektem „Mały Inżynier”. Było tam trochę programowania, walki robotów, podstaw chemii i wielkie eksperymenty z ciekłym azotem.

Zimowa wyprawa

Pomimo tego, że zima nie chce przyjść do Drawska Pomorskiego ośrodek zaprosił dzieci i młodzież do zabawy na  świeżym powietrzu. Wyprawa w nieznane, paintball i ognisko pozwoliło uczestnikom zaznać ruchu i troszkę zmarznąć, aby potem ogrzać się przy ognisku i zjeść pyszną kiełbaskę.

Wycieczka do Torunia

Pierwszy tydzień to również wyprawa do Torunia. Uczestnicy wycieczki zwiedzali piękne stare miasto, uczestniczyli w autorskim pokazie historycznego wypieku piernika,  zwiedzili Muzeum Kopernika i Planetarium. Większość z nich widziała po raz pierwszy toruński zabytkowy średniowieczny zespół miejski, który jest jednym z najpiękniejszych i najcenniejszych architektonicznie miejsc w Europie i na świecie. To miejsce w 1997 rok zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Zajęcia w bibliotekach i świetlicach

Ośrodek Kultury zadbał też o ciekawą ofertę dla wszystkich mieszkańców gminy w bibliotekach i świetlicach w terenie. Odbywają się tam zajęcia warsztatowe, spotkania, zabawy,  a animatorzy dbają o to, aby zajęcia były atrakcyjne i bezpieczne. Korzystają z nich dzieci, młodzież i dorośli.

Tydzień zakończy sobotnia zabawa karnawałowa z wieloma atrakcjami dla dzieci (w Drawsku Pomorskim), a w niedzielne popołudnie spotkanie z Teatrem Lalek Pleciuga ze Szczecina w świetlicy w Suliszewie.

Ferie realizowane są ze środków własnych Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych .

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto