Kto dostanie Kaliskiego Sokoła. Już wiemy. Kapituła wybrała

  • Napisane przez  UM
Fot. UM Fot. UM

Odbyło się spotkanie Kapituły Sokoła Kaliskiego . W tym roku Kapituła dokonała wyboru w oparciu o propozycje zgłoszone przez Radnych naszej Gminy, stowarzyszenia, organizacje i instytucje działające na terenie gminy.

Decyzje Kapituły w sprawie wyboru laureatów zapadły jednomyślnie. Kapituła była zgodna co do tego, że spośród zgłoszonych kandydatów na statuetkę „Sokoła Kaliskiego 2020” zasłużył sobie Maciej Rydzewski Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.

Kapituła doceniła niezwykłą osobowość jaką jest Pan Maciej Rydzewski, który jest wieloletnim nauczycielem, a od 2015 roku Dyrektorem  ZSP w Kaliszu Pomorskim. W dużej mierze dzięki niemu powstała Izba Pamięci, która mieści się w jednej z klas Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, a także był jednym z inicjatorów upamiętnienia postaci Kazimierza Przybysławskiego, mieszkańca Kalisza Pomorskiego, byłego wicedyrektora Kaliskiego Liceum – bohatera Żołnierza Wyklętego KAWALERA ORDERU VIRTUTI MILITARI.

Drugą osobowością  jest śp. Stefan Strzałkowski przyjaciel Gminy, nauczyciel i samorządowiec, a także Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Człowiek obdarzony wielką charyzmą, który mimo tak dużej odległości od naszej Gminy, nigdy nie odmówił nam pomocy i zawsze starał się wspomóc dobrą radą w rozwiązaniu różnych problemów z administracją rządową. Dzięki niemu w Pomierzynie pozbyliśmy się szkodzących zdrowiu mieszkańców wsi  budynków, które były pokryte rakotwórczym azbestem. Jesteśmy mu wdzięczni za jego pomoc w wielu innych sprawach.

Kapituła obradowała w składzie:

  • Przewodniczący Kapituły – Burmistrz Kalisza Pomorskiego Janusz Garbacz,
  • Zastępca Przewodniczącego Kapituły – Przewodniczący Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim Paweł Kulbacki,
  • Członkowie Kapituły: Radna Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim Zdzisława Redmann, p.o. Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzata Dziadek, autor niezależnego bloga Kalisza Pomorskiego Krzysztof Wiśniewski, a także przedstawiciele mieszkańców: Iwona Szczęsna oraz Wiesław Kowalski.

Statuetki zostaną wręczone w dniu 27 lutego 2020 roku o godzinie 13:00.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto