Drawski Bieg Przełajowy będzie nosił nazwę imienia Jana Bułczyńskiego

  • Napisał 
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Bardzo dobrą informację przekazali DSI organizatorzy Drawskiego Biegu Przełajowego. Od tego roku ta cykliczna impreza będzie memoriałem drawskiego biegacza długodystansowego Jana Bułczyńskiego.

Taką decyzję podjęliśmy kilka tygodni temu i właśnie uzyskaliśmy zgodę rodziny aby bieg był nazwany imieniem Pana Jana. To był wielki człowiek sportu w naszym środowisku. O takich ludziach musimy pamiętać, bo są oni wzorem dla młodych sportowców. – poinformowali organizatorzy Karolina Szczetyńska i Artur Kamiński.

Jan Bułczyński był biegaczem długodystansowym, który pokonał dużo ponad 50 000 km. Specjalizował się w maratonach i półmaratonach.  Bieganie rozpoczął w 1983 roku, a od 1985 na listach startowych wpisywał zawsze Drawsko Pomorskie jak miejsce, które reprezentuje. Biegać zaczął w wieku 14 lat. W 1948 roku startował w Mistrzostwach Polski Młodzików. Będąc w wojsku dowiedział się, że ma wadę serca, przez co nie mógł biegać w zawodach. Tak się zakończyła wtedy jego przygoda ze sportem. Co ciekawe w 1983 roku sportowiec ponownie został przebadany i okazało się, że jednak serce jest zdrowe. Pan Jan mając 51 lat ponownie rozpoczął bieganie. Od tego czasu w swojej kategorii wiekowej udało mu się zdobyć Mistrzostwo Polski w biegu maratońskim w 1988 w Gorzowie Wielkopolskim i pierwsze miejsce w półmaratonie w Hanowerze w 2007 roku. Biegacz z Drawska Pomorskiego ukończył również Bieg Górski na dystansie 100 km.

Drawski Bieg Przełajowy będzie nosił nazwę imienia Jana Bułczyńskiego

Pan Jan otrzymał tytuł zasłużonego mieszkańca Drawska Pomorskiego oraz specjalne wyróżnienie i statuetkę Złoty Żagiel.

IV Drawski BIEG Przełajowy im. Jana Bułczyńskiego

Drawski Bieg Przełajowy będzie nosił nazwę imienia Jana Bułczyńskiego

Zawody biegowe zostały zaplanowane na 14 czerwca 2020 w Drawsku Pomorskim. Główną areną będzie stadion miejski ale trasy biegowe wiodą po terenach gminy Drawsko Pomorskie i jeszcze nie są znane biegaczom. W ubiegłym roku bieg został bardzo dobrze oceniony właśnie za piękne i zróżnicowane trasy. Organizatorami są stowarzyszenia ZDRun EXTREME i Macaco Gold Team – Zet Team.

IV Drawski BIEG Przełajowy im. Jana Bułczyńskiego został objęty patronatem medialnym Drawskich Stron Internetowych.

Drawski Bieg Przełajowy będzie nosił nazwę imienia Jana Bułczyńskiego

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto