Brązowa tarcza dla drawskiej szkoły. Wczoraj gratulacje odebrała Iwona Kucharska

  • Napisane przez  DSI, Kuratorium
Fot. Kuratorium Fot. Kuratorium

5 lutego, w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, odbyło się uroczyste spotkanie Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty pani Magdaleny Zarębskiej – Kuleszy z dyrektorami najlepszych zachodniopomorskich szkół ponadgimnazjalnych w XXII Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020.

Wśród dyrektorów najlepszych szkół była Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Drawsku Pomorskim Iwona Kucharska

Podczas uroczystości Kurator uhonorowała dyrektorów liceów i techników z naszego regionu, które w Rankingu Perspektywy 2020 otrzymały Złote, Srebrne lub Brązowe Tarcze. W województwie zachodniopomorskim to zaszczytne miano otrzymały 54 placówki (36 liceów i 18 techników).

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, szkoły zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników doszło jeszcze jedno kryterium – wyniki egzaminu zawodowego.

Brązowa tarcza dla drawskiej szkoły. Wczoraj gratulacje odebrała Iwona Kucharska

„Miałam dziś przyjemność uczestniczyć, na zaproszenie Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Pani Magdaleny Zarębskiej- Kuleszy, w uroczystym spotkaniu dyrektorów najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Rankingu Perspektywy 2020. Dziękuję za zaangażowanie i wysiłek moim koleżankom i kolegom, uczniom oraz rodzicom, którzy przyczynili się do otrzymania wyróżnienia i zdobycia Brązowej Tarczy przez Liceum Ogólnokształcące im. I Armii WP w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim – podsumowała po spotkaniu dyrektor drawskiej placówki oświatowej.

Szkoła z Drawska Pomorskiego w rankingi najlepszych liceów zajęła 26 miejsce i otrzymała brązową tarczę. W rankingu ogólnopolskim placówka uplasowała się na 820 pozycji.

Wysokie miejsce w rankingu zajęło również LO im. 3 Dywizji Strzelców Karpackich z Czaplinka. Szkoła z Czaplinka zdobyła pozycję 43 w województwie.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto